Gdy dziecko ciągle nie śpi

“Wyśpij się na zapas” radzą znajomi i rodzina ciężarnej oraz przyszłemu ojcu. Niestety, takie wysypianie się, by potem nie spać przez lata nie jest możliwe, a niewiele przyszłych mam zdaje sobie sprawę, że przerywane lub bezsenne noce po narodzinach dziecka mogą trwać przez wiele lat. Zwłaszcza, gdy trafi się nam egzemplarz małego nerwuska lub wrażliwca.

śpiące dziecko

Sen jest bardzo ważny

Dla dziecka nieprzespana noc jest równie trudna, jak dla rodziców. Podczas snu wypoczywa całe ciało, umysł. Powiedzenie, że podczas snu dziecko rośnie nie jest fikcją – podczas snu wytwarzany jest hormon wzrostu. Podczas snu często rozwiązują się same problemy – podświadomość bowiem cały czas pracuje i “podsyła” nam rozwiązania, o których normalnie byśmy nie pomyśleli. Także dzieje się tak w przypadku dzieci. Maluch powinien więc spać około 12-14 godzin na dobę, nastolatek 10.

Dziecko to barometr nastrojów

Dzieci mają problem ze snem z różnych powodów, podobnie jak dorośli – odczuwają poddenerwowanie, są zestresowane, zaniepokojone. Może mieć to związek z kłótniami rodziców, zmianami życiowymi, czy też ważnym wydarzeniem. Mogą także za długo sypiać w dzień albo w domu nie ma stałego rytuału związanego z zasypianiem. W zasypianiu przeszkadzają także zbyt energiczne zabawy przed snem, czy głód. Rodzice więc muszą zapewnić dzieciom wieczorny spokój, przygotować ciepłą kąpiel, pożywną ale lekką kolację. W usypianiu pomaga także delikatna nocna lampka, muzyka, czytanie bajki na dobranoc.

Syrop na lepszy sen

Jednak gdy cały czas coś zaburza dziecku sen, cała rodzina jest niewyspana i źle funkcjonuje w dzień. Warto sięgnąć po naturalny środek, który ułatwia dziecku wyciszenie się. Dostępny a aptece Tulleo ( tutaj ), czyli syrop dla dziec powyżej 3 roku życia zawiera melisę, rumianek i lipę. Podany na godzinę przed snem wycisza dziecko i sprawia, że łatwiej mu się zasypia, sen jest głębszy, dłuższy i bardziej efektowny. Dziecko, które śpi po Tulleo jest także pogodniejsze w dzień, a i rodzice są lepiej wyspani, bo nie wstają w nocy i nie są przedwcześnie budzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *