Kosmetyki dla noworodka – jakie wybrać?

Już niedługo rodzisz, a wciąż miotasz się, co kupić dla dziecka? Noworodkowi niewiele trzeba, bo przede wszystkim je, śpi i zapełnia pieluszki. Dlatego w zupełności wystarczy kilka kaftaników i pajacyków, cieplejsze kocyki i czapeczki na lato, wielka paczka pieluch oraz kosmetyki. Wszystkie produkty jednak powinny uwzględniać potrzeby tak małego dziecka.

kosmetyki dla noworodka

Skóra noworodka

Dziecko, które przez 40 tygodni pływało sobie w wodach owodniowych, ma bardzo cienką i narażoną na wysychanie skórę. To dlatego na początku życia, każde dziecko wręcz łuszczy się. Jest to naturalny proces odnowy naskórka, ale trzeba zadbać o to, by skóra stała się miękka, dobrze nawilżona i odporna. Bo rolą skóry jest między innymi chronienie ciała przed chorobotwórczymi ustrojami.

Skład dobrych kosmetyków dla noworodka

Kosmetyki dla noworodka (sprawdź) różnią się od tych, których używają dorośli. Są o wiele delikatniejsze, powinny być pozbawione konserwantów i sztucznych dodatków zapachowych, muszą nie tylko dokładnie myć skórę, ale także regulować jej nawilżenie. Dlatego przed narodzinami dziecka warto się zaopatrzyć w serię właśnie dla najmłodszych dzieci (trzeba przeczytać ulotkę zamieszczoną na opakowaniu i szukać informacji, dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczony dany kosmetyk). W składzie kosmetyków dla noworodka powinny być takie dodatki jak: olej jojoba, D-panthenol, cynk i gliceryna w kremach do pielęgnacji pupy, masło shea i witamina E, betaina i bisabolol. W przypadku noworodków świetnie sprawdzają się kosmetyki 3w1, którymi można także myć dziecięce włoski.

Czy balsam jest konieczny?

Płyny do kąpieli noworodków mają taki skład, by świetnie nawilżać skórę, jednak balsam czy oliwkę także warto jest mieć w domu. A to dlatego, że nie tylko dodatkowo ochroni skórę przed utratą wody, ale także przyda się do masowania dziecięcego ciała. Delikatny masaż uspokaja dziecko, ułatwia zasypianie, pomaga nawiązać kontakt z dzieckiem tacie, który zwykle ma nieco mniej okazji do opieki nad dzieckiem, niż mama, a umiarkowany naciska na brzuszek dodatkowo wzmaga trawienie u maluchów i opróżnianie jelit z nadmiernych gazów, czyli zapobiega bólom brzuszka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *