Język angielski dla dzieci – w domu, w szkole, w przedszkolu

Z doświadczenia rodzin dwujęzycznych, w których jeden rodzic mówi w jednym języku, drugi w drugim wynika, że dzieci mogą uczyć się dwóch języków jednocześnie. Co prawda maluchy mają początkowo mniej bogaty język, posługują się prostszymi zdaniami, ale po kilku latach to się zmienia i znakomicie mówią w dwóch (a może nawet w wielu) językach. Dlaczego język angielski dla dzieci obecny jest w przedszkolach i szkołach. Może być też obecny w każdym domu.

Kontakt z językiem może przebiegać w różnoraki sposób

Kontakt z językiem może przebiegać w różnoraki sposób

Lekcje w przedszkolu

Chyba nie ma już przedszkola, w którym nie oferowano by nauki angielskiego dla dzieci. Początkowe lekcje, to oczywiście jedynie oswajanie się z językiem, nauka pojedynczych wyrazów albo wierszyków czy piosenek. Takie lekcje jednak przełamują lęk przed nieznanym językiem, pozwala na oswojenie się z sytuacją, kiedy ktoś mówi w obcym języku, sprawia, że dzieci stają się bardziej otwarte. Jednak poza nauką angielskiego dzieci w przedszkolu czy szkole warto “bombardować” maluchy angielskim także w innych miejscach. Można to zrobić między innymi zapisując dziecko do szkoły językowej. Oczywiście nauka angielskiego dla dzieci wygląda w nich inaczej, niż lekcje matematyki w 6 klasie podstawówki. To przede wszystkim, podobnie jak w przedszkolu, śpiewanie piosenek, mówienie wierszyków, nazywanie przedmiotów i osób bliskich dziecku. Wybierając szkołę angielskiego szukajmy więc takiej, w której maluchy nie pracują jedynie siedząc nad książką, ale dużo się bawią.

Domowe lekcje języka

Angielski dla dzieci (kliknij) może także panować w domu. Nawet jeśli sami nie mówimy po angielsku i nie możemy w tym języku rozmawiać z dziećmi, to możemy włączać bajki bez lektora czy dubbingu i kupować płyty z angielskimi piosenkami czy angielskie e-booki oraz proste książeczki. Korzystając z nich z dziećmi sami też podszkolimy język, a maluch otoczony angielskim będzie chłonął wyrazy i całe zwroty jak gąbka. Nauka pisania czy zasad gramatycznych będzie mogła poczekać, tak samo, jak w języku polskim, gdy najpierw uczymy się mówić, dopiero potem pisać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *