Rodzinne auto

auto rodzinne

źródło: ford.pl

“Auto rodzinne” to pojęcie bardzo względne. Część z nas pamięta przecież czasy, gdy całe rodziny przemierzały nawet Europę w malutkim fiaciku albo pchały wspólnie popsutego dużego Fiata, który autem był już zdecydowanie sporym, ale przecież ani bezpiecznym, ani niezawodnym. Wiele osób decyduje się na małe, szybkie i zwinne coupe, po czym okazuje się, że auto takie zupełnie nie sprawdza się, gdy trzeba zapakować do niego fotelik z dzieckiem, torbę z pieluszkami, kocyki, butelki i wózek….

samochody osobowe: Ford Galaxy

Zobacz ofertę Forda dla rodziny: samochody osobowe

Wielkość ma znaczenie

Planując kupno auta dla rodziny dobrze jest zwrócić uwagę na gabaryty. Tak, w tym przypadku wielkość ma znaczenie, ponieważ wózek, akcesoria dziecięce i zakupy muszą zmieścić się do bagażnika, a kabina pasażera musi być na tyle przestronna, by swobodnie operować fotelikiem, wygodnie wkładać i zapinać dziecko, a potem, gdy będzie ono większe, by swobodnie wsiadało i wysiadało samo z auta. Warto także zwrócić uwagę na ilość i rozmieszczenie schowków. Naprawdę przy dziecku trzeba wozić ze sobą różne przedmioty – od butelek z wodą, po ubrania na przebranie, kocyk, chusteczki nawilżane. Jakość wykonania wnętrza także ma olbrzymie znaczenie. Nawet najspokojniejszy przedszkolak jest w stanie kopać w tapicerkę, zachlapać ją, połamać rozkładaną półeczkę czy podłokietnik. Często też wchodzi butami do samochodu, wnosi różne przedmioty – narzędzia do piaskownicy czy kije. To wszystko sprawia, że wnętrze wykonane z kiepskich plastików bardzo szybko będzie sprawiało wrażenie zniszczonego i zmniejszy wartość auta przy odsprzedaży.

Przede wszystkim bezpieczny

Poza przestrzenią ważne jest jednak, jeśli nie najważniejsze, bezpieczeństwo. I tutaj często sprawdza się zasada: im większe, tym bezpieczniejsze, dlatego lepszy będzie minivan, SUV czy combi niż malutkie autko miejskie. Kupując auto lepiej też wybrać to wyposażone w dużą ilość poduszek powietrznych oraz ABS. Warto też sprawdzić wyniki niezależnych testów zderzeniowych i, co chyba oczywiste, dbać o sprawność mechaniczną samochodu, by nigdy nas nie zawiódł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *