Inhalator na kaszel i katar

23Jeśli jeszcze nie mamy w domu inhalatora, a mamy chorowite dziecko lub takie, które rozpoczyna swoją przygodę ze żłobkiem czy przedszkolem, warto przemyśleć jego zakup. Inhalowanie, lub inaczej nebulizacja, to dzisiaj często wykorzystywana metoda leczenia chorób układu oddechowego. Jest skuteczna, bezbolesna, tania, a większość dzieci bardzo dobrze znosi zabiegi.

Lek podany nebulizatorem działa skuteczniej

Lek podany nebulizatorem działa skuteczniej

Dlaczego inhalator przyspiesza leczenie?

Podczas nebulizacji leki rozbijane są do małych cząsteczek, dzięki czemu są bardzo szybko wchłaniane, szybko przynoszę efekty lecznicze, oraz dawka leku może być znacznie niższa niż w przypadku leków doustnych czy dożylnych. Sam nebulizator możemy kupić w aptece czy sklepie medycznym, a ceny zaczynają się już od kilkudziesięciu złotych. Jeśli zależy nam na bardzo cichym urządzeniu, zainwestujmy więcej, ale w inhalator ultradźwiękowy. Tańszy jest mechaniczny, który wykorzystuje sprężone powietrze, ale wytwarza dosyć głośny dźwięk.

Na rynku znajdziemy także typowe inhalatory dla dzieci – w postaci zwierzaków. Do każdego inhalatora producenci dodają dwie maseczki: dla dorosłych i dla dziecka, jednak warto, by każdy domownik miał własną, najlepiej podpisaną, regularnie sterylizowaną.

Co do inhalacji dla dzieci?

Jeśli zaś chodzi o to, co do inhalacji dla dzieci powinniśmy mieć w apteczce, to wskazany jest zapas soli fizjologicznej oraz produktów przeciwkaszlowych specjalnie produkowanych z myślą o inhalatorach. Sól fizjologiczna nawilży drogi oddechowe i rozrzedzi wydzielinę z noska, więc przyda się podczas kataru, lek na kaszel rozrzedzi wydzielinę zalegającą w oskrzelach i wspomoże malucha w jej odkrztuszaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *