Plac zabaw na własnym podwórku

Chociaż na dużych i małych osiedlach dzieci zazwyczaj mają place zabaw, to jednak nie ma fajniejszego miejsca do zabawy, niż własne podwórko. Ogrodzone, chronione przed obcymi psami, kotami, na które można zapraszać kolegów i koleżanki. Rodzice także są spokojniejsi, gdy ich pociecha bawi się tuż przy domu.

Gdzie kupić wyposażenie placu zabaw?

Aby podwórko było dla dzieci atrakcyjne, musi być odpowiednio urządzone. Nawet malutki ogródek można dostosować do wieku użytkowników, sprawić, że będzie niezwykle atrakcyjne, i co bardzo ważne, maksymalnie bezpieczne. Elementy placów zabaw dostępne są już teraz w marketach budowlanych, można więc po prostu kupić piaskownice, zjeżdżalnie, drewniane domki oraz huśtawki ogrodowe. Dostępne są modele zarówno z tworzyw sztucznych, metalowe, jak i bardzo trwałe i niezwykle estetyczne drewniane, które świetnie komponują się z zielenią ogrodu. Pośród dostępnych piaskownic można wybierać takie na jedno dziecko, jak i większe, które pomieści kilku maluchów, a także pozwalają na wygodne siedzenie na ich brzegu. Zjeżdżalnie i domki także produkowane z różnych wersjach – dla dzieci rocznych, jak i szkolnych.

Zabawki, które działają na zmysły

Niewątpliwie warto przyjrzeć się huśtawkom, które są nie tylko świetnym pomysłem na spędzanie czasu na świeżym powietrzu, ale także bardzo dobrze rozwijają u dzieci układ nerwowy, zmysł równowagi, równomiernie wzmacniają wszystkie mięśnie. Jeśli na podwórku bawi się rodzeństwo warto zainwestować w huśtawkę podwójną, typu ważka. Dobrą zabawę gwarantować będzie zwykłe huśtawka oraz bujak w kształcie auta, motoru czy ulubionego zwierzątka.

Przygotowując plac zabaw na własnym podwórku trzeba także wziąć pod uwagę, że sprzęt powinien być regularnie konserwowany, a zepsuty natychmiast rozmontowywany i naprawiany. Dzieci nie powinny się bawić bez nadzoru dorosłych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *