Wszystko co potrzebne dla noworodka

Jesteś w zaawansowanej ciąży, a nie wiec co jest potrzebne dla noworodka (kliknij)? Czas przemyśleć i stworzyć listę wyprawki, z którą można pójść do sklepu z artykułami dziecięcymi albo zrobić zakupy z sklepie internetowym. Aby nie dać się ponieść i kupić za wiele należy się tej listy trzymać.

Małe dziecko przede wszystkim potrzebuje miłości...

Małe dziecko przede wszystkim potrzebuje miłości…

Ubranka – praktyczne i wygodne

Noworodek nie potrzebuje na początku wiele. Nie trzeba mu kupować zabawek, chodzików, czy wymyślnych ubranek w postaci sukienek czy jeansów. Tak naprawdę trzeba postawić na wygodę swoją i dziecka, które głównie śpi i je, a my głównie cały czas je przewijamy i karmimy. Dlatego wybierając potrzebne noworodkowi ciuszki, kupujmy te odpinane, a nie zakładane przez głowę, miękkie, bawełniane i zapinane na napki kaftaniki, śpioszki, body, pajacyki. Na zimę można kupić kilka welurowych, na lato wystarczą cienkie. Nie kupuj także żadnych bucików. W zupełności wystarczą miękkie skarpetki z delikatnym ściągaczem.

Delikatne kosmetyki

Do pielęgnacji dziecka trzeba zakupić kosmetyki. Podstawą jest płyn do kąpieli, szampon do włosów, balsam lub oliwka, krem do pupy i krem do buzi, zwłaszcza, gdy na zewnątrz jest zimno. Noworodek musi mieć kosmetyki przeznaczone właśnie dla niego: od 1 dnia życia, delikatne, bezzapachowe, nie alergizujące. Nie należy też przesadzać z ich ilością – kilka kropel do kąpieli zdecydowanie wystarczy.

Pieluszki – duże, małe?

Koniecznie trzeba się też zaopatrzyć w pieluszki. Wybór pieluszek jest olbrzymi, więc na pewno znajdziemy jakieś w małym rozmiarze. Możemy się kierować marką, jak i ceną. I chociaż w ciągu pierwszym miesięcy życia dziecka będziemy musieli je przewijać 6-10 razy na dobę, to nie warto kupować dużych opakowań pieluch. Po pierwsze nie wiemy czy trafimy z rozmiarem (dziecko może warzyć 2,5 kg, ale równie dobrze 5,5), poza tym zdarzają się dzieci bardzo wrażliwe i uczulone na niektóre składniki wkładów chłonących w pieluszkach. Dziecko także bardzo szybko wyrasta z najmniejszych rozmiarów pieluszek.

Rodzice bardzo często wydają o wiele za dużo pieniędzy niż mogliby. Kupują zbyt wiele ubranek i zabawek, tymczasem skupić się należy przede wszystkim na jakości produktów i ich bezpieczeństwie dla zdrowia noworodka. Oraz pamiętać, że to co potrzebne noworodkowi to przede wszystkim miłość i troska rodziców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *