Mała dziewczynka i jej przyjaciele

Zazwyczaj dzieje się tak, że bajka, która zdobywa serca dzieci jest źródłem pomysłów na zabawki. Na podstawie ulubionych bohaterów kreskówek powstają maskotki, figurki, materiały piśmiennicze do szkoły czy ubrania, poczynając od skarpetek, przez bieliznę, na kurtkach i czapkach kończąc. W przypadku Littlest Pet Shop stało się inaczej – najpierw były zabawki, które pokochały dzieci, a potem powstał animowany serial.

źródło: http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20130219020707/lps/images/c/c1/Show-title.png

Kolekcjonerskie serie

Zabawki produkowane przez znaną firmę zabawkarską to małe, wykonane z plastiku figurki zwierzątek. Zwieszaki miały jednak nietypowe proporcje – bardzo duże, ruszające się główki oraz olbrzymie oczy, małe brzuszki i łapki. Oprócz figurek, które można było włożyć do kieszeni, pudełka, kolekcjonować i wymieniać się nimi z czasem powstały większe, z gadżetami do malowania, ubrankami z plastiku. Powstawały też różne serie zwierzątek oraz figurki unikatowe, które mimo wysokiej ceny cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród kolekcjonerów, niekoniecznie w wieku szkolnym i przedszkolnym.

Zwierzaki na szklanym ekranie

W 2012 roku wykorzystano dobrą sławę zabawek i powstał serial animowany, który w naszym kraju wyświetlany jest od czerwca 2013. Bohaterką bajki jest dziewczynka Blythe Baxter, która ze względu na pracę swojego taty-pilota, często sama zostaje w domu. Gdy znajduje niedaleko sklep zoologiczny okazuje się, że potrafi porozumiewać się z mieszkającymi w nim zwierzętami. Mała dziewczynka wreszcie ma przyjaciół i miło spędza czas. Bajka jest odpowiednia dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, nie zawiera scen przemocy i ma wymiar edukacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *