Słodkie bohaterki dziewczęcej kreskówki

Odpowiedni dobór programów dla małych dzieci sprzyja ich rozwojowi i budowaniu prawidłowych postaw społecznych. Współczesne bajki mają za zadanie edukować, wprowadzać maluchy w świat dorosłych w sposób radosny i bez przemocy oraz negatywnych bohaterów.

Truskawkowe Ciastko

Truskawkowe Ciastko

Bajkowe ciastka

Jedną z ulubionych bajek, zwłaszcza dziewczynek w wieku przedszkolnym jest Truskawkowe ciastko. To pełna kolorów opowieść wyprodukowana w Stanach Zjednoczonych pod tytułem “Strawberry Shortcake”, w której głównymi bohaterkami są pyzate, kolorowe dziewczynki- przyjaciółki. Jak to dziewczynki, lubią się stroić, dbają o urodę, czasami popadają w konflikty, ale zawsze kierując się dobrem, pracując i wyciągając rękę do innych pomagają sobie wzajemnie i zawsze dochodzą do zgody. Bohaterkami są tytułowe Truskawkowe ciastko, Jabłuszko, Imbirka, Pomarańczka, ale także dziewczynki, które mają jeszcze bardziej słodkie imiona: Anielski Torcik, Miętówka albo Tęczowy Sorbecik. Jest także Jagodowy Placek – jedyny chłopiec, miłośnik jazdy na deskorolce. Bohaterom towarzyszą także zwierzęta: kotki, psy, wiewiórka i owieczka, kucyki, a nawet żaba.

Urocze gadżety

Bajka, która wyświetlana jest w Polsce od kilku lat ma wielu fanów także wśród chłopców, a bohaterki kreskówki są umieszczane na gadżetach. W sklepach znaleźć można nie tylko ubrania z Truskawkowym ciastkiem, ale także zabawki, książki i kolorowanki, buciki czy produkty do szkoły. W kioskach można znaleźć także magazyn pod tym samym tytułem oraz płyty z filmami, które można włączyć dzieciom w dowolnej chwili.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *