Jak urządzić pokój dla chłopca?

Czy każdy chłopięcy pokój musi mieć motywy z bajek? Albo czy w każdym powinna być tapeta w samochody lub plakat z piłkarzami? Praktyczny i uroczy pokój chłopięcy warto urządzić tak, by pasował zarówno do małego szkraba, jak i później do nastolatka. Stonowane kolory ścian nie muszą oznaczać nudy, mogą za to ułatwić szybką przemianę wnętrza.

Biały i szary - najmodniejsze kolory także do pokoju dziecka

Biały i szary – najmodniejsze kolory także do pokoju dziecka

Nudny? Nie! Modny!

Idealną bazą dla pokoju dla chłopca jest styl skandynawski. Można kręcić nosem, że to sztampa i teraz wszyscy mają w domach drugą Szwecję, ale prawda jest taka, że to niezwykle uniwersalny wystrój, który dowolnie i tanim kosztem można zmieniać i dostosowywać do gustu mieszkańca, także do dorastającego chłopca. Dlatego drewniana podłoga i białe albo jasnoszare ściany to idealna baza do dalszych prac.

Ukrywamy wszystko w szafach

Jakie więc meble wybrać do pokoju chłopca? Przede wszystkim pakowne. Na ubrania najlepsza będzie zamykana szafa z dużą ilością półek, koszy i wysuwanych drążków. Zabawki z kolei świetnie układa się w komodach, szufladach i pudłach. Łatwo dzięki nim utrzymać porządek. W stylu skandynawskim bez problemu można łączyć różne meble – białe, z jasnego drewna czy malowane na kolor.

Oryginalne rozwiązania i dodatki

Zamiast kolorowej tapety czy plakatu warto jedną ścianę pomalować farbą tablicową – nie tylko mali, a także więksi chłopcy będą nam wdzięczni – mogą po takiej ścianie dowolnie rysować, a z czasem robić na niej zapiski.

Pokój skandynawski dopełniają tkaniny: zasłony, rolety, narzuty na łóżko, dywaniki ale też kolorowe obrazki. Warto o nich pamiętać przy “ostatnim szlifie”. Więcej inspiracji na temat jak urządzić pokój dla chłopca przeczytacie w fantastycznym artykule (tutaj).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *