Czyste ubranka dla malucha

Wydawać by się mogło, że małe dziecko, które większość czasu spędza w wózku, leżaczku czy na macie edukacyjnej nie ma szans by się wybrudzić. Tymczasem mamy niemowląt i dzieci w wieku przedszkolnym prania mają o wiele więcej niż przed pojawieniem się potomstwa w domu. Jednak do prania nie można używać takiego proszku, którym praliśmy ubrania do tej pory.

Do prania ubrań dla dzieci należy używać odpowiednich proszków

Do prania ubrań dla dzieci należy używać odpowiednich proszków

Plama na plamie

Malucha trzeba przebierać w świeże ubranka nawet kilka razy w ciągu dnia. Czasami ubranko może zaplamić zawartość pieluszki, maluch może ulewać albo ząbkować i się bardzo ślinić. Później spędza czas na kolankach raczkując po podłodze, po trawie lub bawiąc się w piaskownicy. Ale prawdziwym utrapieniem są plamy z pierwszych obiadków i deserków. Marchewka, jabłko, banan czy zupki z odrobiną przecieru z pomidorów mogą sprawić, że zaplamiona bluzeczka będzie nadawać się tylko do wyrzucenia.

Delikatny detergent do prania dziecięcych ubrań

Do codziennego prania dziecięcych ciuszków należy używać środków przeznaczonych właśnie do tego celu. Proszki i płyny do prania ubrań dziecięcych są bardzo delikatne, więc eliminują do minimum możliwość pojawienia się skórnych alergii u maluszka. Skóra dziecka jest bowiem niezwykle wrażliwa na szkodliwe składniki obecne w chemii gospodarczej i może reagować wysypką i łuszczeniem się, zwłaszcza jeśli bielizna nie będzie dobrze wypłukana i wolna od drażniących detergentów. Delikatność nie może jednak oznaczać gorszego usuwania plam. Środki do prania dziecięcej bielizny tak samo skutecznie usuwają plamy z warzyw i owoców, trawy, błota, zapewniają miękkość i delikatny zapach świeżości. Można w nich prać ubrania dla całej rodziny, a lekarze zalecają, by używać ich przynajmniej do momentu, gdy dziecko ukończy 3 rok życia. Sprawdź, jak działają hipoalergiczne, delikatne środki do prania marki Lovela – usuwanie plam – usuwanie plam z ubranek dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *