Delikatna pielęgnacja skóry dziecka

Skóra małego dziecka wymaga innej pielęgnacji niż dorosłego – łagodniejszej, a jednocześnie bardzo głęboko nawilżającej. Dzieci mają skórę znacznie cieńszą niż dorośli, wrażliwszą na warunki atmosferyczne czy nawet działanie związków chemicznych zawartych w proszkach używanych do prania ubranek. Często mają także objawy alergii, które pojawiają się właśnie na skórze w postaci suchych, zaczerwienionych miejsc.

Kąpiel dla większości dzieci jest przyjemnością

Kąpiel dla większości dzieci jest przyjemnością

Zalety codziennej kąpieli

Malucha należy codziennie kąpać, nie tylko dlatego, że pozbywamy się ze skóry potu, kurzu czy resztek jedzenia, które zwłaszcza u maluszków karmionych piersią lub butelką spływa po buzi, szyi, czasami aż za uszka. Dziecko codziennie kąpane w letniej wodzie relaksuje się, lepiej zasypia, ma poczucie bezpieczeństwa z powodu zachowanego rytmu dnia. Po kąpieli, nawet w intensywnie nawilżającym płynie do kąpieli, skórę dziecka trzeba posmarować nawilżającym balsamem. Balsam z dodatkiem masła shea oraz z lipidami Omega-6 sprawi, że skóra nie będzie łuszczyć się piec, będzie zregenerowana, odporna na tarcie pieluszek czy ubranek. Dodatkowo wieczorne smarowanie balsamem to okazja do wykonania masażu, który rozwija wszystkie zmysły, rozwija mięśnie dziecka, sprzyja rozbudowywaniu więzi z rodzicem, relaksuje i ułatwia zasypianie, często także zmniejsza objawy kolek i inne bóle brzuszka.

Także dla dorosłych

Z balsamów, kremów i żeli pod prysznic mogą korzystać także dorosłe, a nawet powinny, jeśli mają problemy ze skórą, cierpią z powodu alergii czy przesuszenia w porze zimowej, gdy w mieszkaniach powietrze jest suche od kaloryferów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *