Dla delikatnej skóry dziecka

Maluch, który dopiero wyszedł na świat ma skórę cieniutką jak bibułka, skłonną do przesuszania, wrażliwą na otarcia, nieodpowiednie kosmetyki, chemiczne dodatki. Kosmetyki dla noworodka muszą być więc tak skomponowane, by dobrze myły, intensywnie nawilżały i natłuszczały skórę oraz by były całkowicie bezpieczne nawet dla malutkich alergików.

niveaKąpiel w pianie

Wiele mam nawet nie zdaje sobie sprawy, że maluch potrzebuje wielu kosmetyków i jak na tak małego człowieka sporo ich zużywa. Wielu rodziców, chcąc by dziecko przyzwyczaiło się do pewnej rutyny, łatwo zasypiało i nie miało problemów ze skórą kąpie je codziennie w wanience. Do kąpieli należy używać delikatnego płynu lub żelu, a do mycia mięciutkich włosków delikatnego szamponu. Wszystkie te kosmetyki muszą być przebadane pod kątem bezpieczeństwa dla najmłodszych dzieci. Po kąpieli maluszkowi warto zrobić masaż relaksujący, najlepiej przy pomocy balsamu nawilżającego albo oliwki. Nawilżymy w ten sposób skórę noworodka, ale także sprawimy, że będzie zrelaksowany, spokojny, wygłaskany przez opiekuńcze dłonie mamy lub taty.

Pod pieluchę

Oddzielnej pielęgnacji wymaga pupa dziecka, która spędza prawie całą dobę w pieluszce. Maluch może mieć skłonności do odparzeń, które w skrajnych przypadkach mogą zamienić się w bolesne ranki. Pupę więc należy smarować kremem natłuszczającym lub pudrować zasypką.

Coś na zimę i lato

No i nie wolno zapominać o kremie na zimę. Zwłaszcza teraz, gdy za oknem śnieg i trzaskający mróz, przed wyjściem na spacer należy posmarować buzię malucha, tak by nie była zaczerwieniona i podrażniona przez zimne powietrze. Latem z kolei trzeba używać kremu przeciwsłonecznego z bardzo wysokim filtrem. Wybierając kosmetyki najlepiej kupować wszystkie tej samej firmy – będziemy pewni, że nowy krem nie podrażni skóry dziecka, skoro inne z serii się sprawdziły. Pielęgnacja skóry wrażliwej to zadanie dla solidnych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *