Kąpiel w łagodnych bąbelkach

Większość dzieci uwielbia się kąpać. Jeśli tylko maluch ma stworzone komfortowe warunki: ciepłą wodę, odpowiednią temperaturę otoczenia, puszystą, pachnącą pianę, trochę zabawek i stałą opiekę mamy i taty, może w wannie spędzać wiele czasu. Jednak, żeby jego skóra nie wysuszała się, nie była podrażniona i szorstka, nie wolno wlewać do wody płynów do kąpieli dla dorosłych.

Dzieci lubią się pluskać w wodzie z pianą

Dzieci lubią się pluskać w wodzie z pianą

Skóra potrzebuje najdelikatniejszego płynu

Skóra małego dziecka wymaga znacznie delikatniejszej pielęgnacji. Jest cienka, pozbawiona ochrony, szybko się wysusza, łuszczy, swędzi. Aby nie pojawiły się takie problemy trzeba kupić płyn do kąpieli dla niemowląt. Nie zawiera on zbędnych składników chemicznych, konserwantów i barwników, dzięki czemu ilość potencjalnych alergenów jest zmniejszona do minimum. Jednocześnie dobrze się pieni oraz nie szczypie w oczy. Płynem do kąpieli Johnson’s Baby 2 w 1  można także umyć dziecięcą główkę, bo doskonale pielęgnuje włosy. Jeśli mamy dziecko starsze, ale ze skórą skłonną do podrażnień, płyn do kąpieli niemowląt będzie znacznie bezpieczniejszy niż ten przeznaczony dla dzieci starszych.

Po kąpieli delikatny masaż

Poza płynem do mycia należy pamiętać o używaniu oliwek i balsamów z tej samej serii. Nawilżą skórę, sprawią, że będzie miękka i odżywiona, mniej podatna na odparzenia, maluch będzie się czuł komfortowo, a dodatkowo wieczorny masaż zrelaksuje dziecko i ułatwi mu zasypianie. Jeśli używamy odpowiednich płynów, dziecko możemy kąpać codziennie. Maluch przyzwyczai się do takiego rytuału i będzie czuł się bardziej bezpieczny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *