Sucha i zdrowa pupa

Skóra niemowlęcia jest wielokrotnie cieńsza niż dorosłego człowieka. Do tego jest codziennie narażona na wilgoć, która powodować może silne podrażnienia. I to nie tylko jeśli chodzi o pupę, ale także paszki, szyję, fałdki na udach.

Pupa dziecka musi być chroniona przed wilgocią

Pupa dziecka musi być chroniona przed wilgocią

Bolesne skutki odparzenia

To właśnie w fałdkach zbiera się wilgoć po kąpieli, od potu, czasami nawet resztki pokarmu, który spływa dziecku za uszka czy na szyjkę. I nawet najlepsze pieluszki mogą nie ochronić skóry przed wilgocią i zwłaszcza w gorący dzień, lub w warunkach, w których nie można natychmiast przewinąć dziecka skóra może zamienić się w palącą ranę. Odparzenie piecze, swędzi, szczypie, mogą pojawić się drobne ranki. Łatwo sobie wyobrazić, jak bardzo cierpi odparzone dziecko. Aby zapobiegać odparzeniom należy więc dbać o to, by skóra była sucha.

Zasypka zabezpiecza i łagodzi zmiany na skórze

Najlepszy puder dla niemowląt, który zabezpiecza skórę musi być delikatny, pozbawiony dodatków barwiących, zapachowych i konserwujących. Pudrem należy posypywać skórę dziecka podczas każdego przewijania, gdy dokładnie ją wysuszymy miękkim ręczniczkiem. Puder nie tylko osusza skórę, zabezpiecza przed kolejnymi odparzeniami ale także przyspiesza gojenie. Talkiem warto także obsypywać paszki, fałdki na nóżkach oraz szyi po każdej kąpieli. Dzięki temu skóra będzie sucha, nawet gdy nie udało się jej dokładnie osuszyć ręcznikiem i zabezpieczona przed podrażnieniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *