Prawidłowa dieta dziecka – opinie i porady

Wszyscy rodzice od czasu do czasu zadają sobie pytanie czy dieta ich dzieci jest prawidłowo zbilansowana. W codziennej gonitwie łatwo bowiem zapomnieć o tym, że najmłodsi członkowie rodziny powinni być pod szczególną opieką: o ile zagoniona mama może raz na jakiś czas zrezygnować z pełnowartościowego posiłku i ratować się fastfoodami czy słodyczami, o tyle w diecie dziecka takich wyjątków być nie powinno. Odpowiedzialni rodzice śledzą więc opinie dietetyków, kierują się wytycznymi zaufanego pediatry albo konsultują swoje decyzje z innymi rodzicami, którzy często podpowiadają im ciekawe rozwiązania w ramach dziecięcego jadłospisu.

Niebagatelnym źródłem informacji jest dla współczesnych rodziców Internet. Ogrom portali parentingowych i kulinarnych sprawia, że opinie na temat poszczególnych produktów żywnościowych dla najmłodszych rozchodzą się błyskawicznie. Kiedy więc ustalimy już jadłospis naszych dzieci na każdy dzień tygodnia: śniadanie, bazujące na gruboziarnistym pieczywie i świeżych warzywach; dwudaniowy obiad, podwieczorek i kolację, zastanawiamy się czym uzupełnić dietę, aby była ona nie tylko pożywna, ale i smaczna, atrakcyjna i dająca przyjemność podniebieniu.

opinie o składzie chemicznym danonkówDzieci jak dzieci – kochają słodkie. Czekolada bogata w magnez, twarożek owocowy wzbogacony prebiotykami, suszone owoce, lody… – czy jest jakaś słodkość, której się oprą? Szczególnie chętnie sięgają maluchy po serki, a Danonki to jedne z ich ulubionych przekąsek. Smakowe twarożki wzbogacone w wapń i witaminę D są – między innymi dzięki smokowi, doskonałemu ambasadorowi marki, wiernemu druhowi najmłodszych i bohaterowi gier – ukochanymi deserami, wypełniaczami naleśników czy dodatkami do biszkoptów. Danonki opinie mają różne – zwłaszcza dietetycy zarzucają im czasem, że są zbyt słodkie. Ci sami specjaliści od żywienia podkreślają jednak, że cukru w Danonkach jest mniej niż w innych serkach przeznaczonych dla dzieci, a dodatek oligofruktozy, substancji probiotycznej, ma doskonały wpływ na rozwój prawidłowej flory bakteryjnej jelit. Danonki skład chemiczny zawdzięczają rozsądnemu podejściu do zagadnienia żywienia najmłodszych: nie ma w nich konserwantów ani sztucznych barwników, jest za to niezbędna do prawidłowego rozwoju układu kostnego witamina D.

Kiedy porównujemy Danonki z innymi serkami dla dzieci, możemy także zauważyć, że ich smak jest łagodniejszy dlatego maluchy wyraźnie go lubią. Malutkie kubeczki owocowego lub waniliowego serka znikają więc z lodówki w przyspieszonym tempie, a jako że

danonki-serki dla dzieci

Danonki szkodliwe dla dzieci nie są na pewno – w odróżnieniu od chipsów czy kleistych batonów – rodzice wciąż muszą uzupełniać zapasy. Na szczęście producent zadbał o to, żeby rozmaitość smaków pozwalała co dnia cieszyć podniebienie innym. Dla najmłodszych stworzono miniaturowe kubeczki, dla starszaków – nieco większe, żeby zaspokajanie apetytu na pyszny twarożek nie oznaczało pochłonięcia całego zapasu podczas jednego posiłku. Wolny od nadmiaru chemii, ale nieodmiennie słodki i smaczny, serek z wesołym smokiem i dołączonymi doń ciekawymi gadżetami, długo będzie gościł na stołach przedszkolaków i młodszych dzieci. Ich rodziców także, choć raczej się do tego nie przyznają.

1 thought on “Prawidłowa dieta dziecka – opinie i porady

  • Ja wyznaję zasadę taką – małemu dziecku nie podaje się wcale słodkości. Póki dziecko nie zna słodkiego smaku, to nie tęskni za nim i go nie potrzebuje. Zamiast słodkiego – owoce i przeciery owocowe.

Możliwość komentowania jest wyłączona.