Rozszerzanie diety niemowlaka

Dziecko, które pije jedynie mleko mamy ma zapewnione idealne warunki do rozwoju. Można być pewnym, że mleko dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Jednak, gdy niemowlę skończy kilka miesięcy podawanie posiłków stałych sprawia, że poznaje ono nowe smaki, dłużej czuje się najedzone, lepiej śpi.

Obiadki dla niemowląt kupimy w sklepie

Obiadki dla niemowląt kupimy w sklepie

Najlepsze dania ze słoiczka

Rozszerzanie diety malucha to dla wielu, zwłaszcza niedoświadczonych mam, powód do stresu i zmartwień. Nie bardzo wiedzą, z jakich produktów przygotować pierwsze danie dla niemowlaka. Powszechnie wiadomo, że warzywa i owoce kupowane w markecie są poddawane procesom przyspieszającym dojrzewanie, a potem konserwowane, a rolnicy używają pestycydów chroniących rośliny przed chorobami i szkodnikami, które z kolei mogą szkodzić nawet dorosłym. Znalezienie ekologicznego gospodarstwa, pewnego w stu procentach źródła składników do samodzielnego przygotowania posiłków, może kosztować sporo czasu, a i tak w warunkach domowych żadna mama nie jest w stanie sprawdzić, czy marchewka albo jabłko, którym karmi swoje dzieci są bez zarzutu.

Dlatego tak wiele mam sięga po gotowe obiadki i deserki. Zupy i przeciery renomowanych firm są wielokrotnie badane zanim trafią na rynek. I to od momentu odebrania składników od producenta, aż po ostateczny produkt wekowany w małych słoiczkach, które zapobiegają psuciu się. Danie takie jest dokładnie zbilansowane, a niewielka porcja dostosowana jest do potrzeb małego dziecka. Danie ze słoiczka można podawać w domu, na spacerze, podczas zakupów. To duża wygoda i pewność, że dziecko otrzymuje danie najwyższej jakości. Jeśli mama ma jakiekolwiek wątpliwości co do tego, która zupka czy deser będą odpowiednie dla jej dziecka, może sprawdzić oznaczenie na opakowaniu. Niektóre dania można podawać dzieciom już od 4 miesiąca ich życia. Na stronie gerber.pl można dopasować typ dania do wieku niemowlaka – zobacz pierwsze danie niemowlaka i dowiedz się więcej o produktach marki Gerber.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *