Skóra troskliwie pielęgnowana

Niemowlęta są delikatne i delikatnie trzeba się z nimi obchodzić: uważnie podnosić, pilnować by nie spadły, nie uderzyły się, chronić przed osobami, które cierpią na katar, kaszel i inne zaraźliwe choroby, ale także zdecydowanie delikatnie trzeba dbać o ich skórę.

Maluch w kąpieli

Maluch w kąpieli

Jedwabista, miękka i bez podrażnień

Skóra niemowlęcia jest cienka i wrażliwa. Dodatkowo dziecko, które ma skłonności do alergii, a te u niemowląt pojawiają się bardzo często ze względu na niedojrzały przewód pokarmowy, cierpi często z powodu różnych wysypek, podrażnień, pojawiają się też łuszczenia i zaczerwienienia. Wybierając produkty do pielęgnacji dziecka trzeba więc uważnie przeczytać informacje zawarte na opakowaniu kremu, płynu do kąpieli czy szamponu do włosów i dobierać te, które są odpowiednie dla skóry naszego dziecka.

Kosmetyki także dla alergika

Dzieci, które mają skórę skłonną do podrażnień i wysuszania muszą być kąpane w płynach z dodatkiem delikatnej oliwki oraz obficie smarowane oliwką po wyjęciu ich z wanienki.

krem Nivea na każdą pogodę

Pielęgnacja niemowląt i starszych dzieci – krem Nivea na każdą pogodę uchroni delikatną skórę przed mrozem i słońcem

Inne, mniej wrażliwe, wymagają także dodatkowej pielęgnacji, w ich przypadku można jednak użyć mniej tłustego balsamu lub kremu nawilżającego. Ponieważ najbardziej narażone na wysuszenie są buzie maluszków, zwłaszcza latem, gdy mocno świeci słońce i zimą, gdy temperatury spadają poniżej zera i wieje silny, zimny wiatr trzeba mieć pod ręką odpowiedni krem. Buzia niemowlaka wystawiona na działanie mrozu lub promieni słonecznych bardzo szybko stanie się podrażniona i będzie nieprzyjemnie szczypać, jeśli nie zostanie posmarowana. To dlatego w drogeriach i w aptekach można kupić kremy na każdą pogodę, ale też z bardzo wysokim filtrem UVA i UVB czy natłuszczające, chroniące cienki naskórek przed mrozem.

Delikatne środki myjące, szampony, kremy i balsamy dla niemowląt można także stosować w przypadku pielęgnacji starszych dzieci – będziemy mieć pewność, że ich skóra także jest odpowiednio traktowana.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *