Witaminy dla niemowląt

Każda, nawet początkująca w swojej roli mama jest świadoma tego, jak ważne jest właściwe odżywanie niemowlęcia. Jedzenie dostarcza nie tylko energię, ale także jest źródłem witamin, które zapobiegają groźnym chorobom. Nie zawsze jednak samo karmienie piersią czy mlekiem modyfikowanym dostarcza tyle witaminy D ile potrzebuje maluch do właściwego rozwoju. Dlatego, by zapobiec groźnej chorobie, jaką jest krzywica, konieczne jest dodatkowe podawanie dzieciom witaminy D dla niemowląt.

O dawce witaminy D decyduje lekarz

O dawce witaminy D decyduje lekarz

Choroba na całe życie

Krzywica pojawia się, gdy w organizmie dziecka brakuje witaminy D i dochodzi do zaburzeń wchłaniania wapnia. Najbardziej narażone są na nią dzieci w wieku od trzech miesięcy do dwóch lat. Choroba najpierw objawia się zwiększoną potliwością potylicy, miękkim ciemiączkiem, które długo zarasta oraz opóźnionym ząbkowaniem, a jej zaawansowane skutki, takie jak krzywy kręgosłup, okrągłe plecy czy płaskostopie stają się wadą nieuleczalną i obecną do końca życia. Dlatego właśnie maluchy, zwłaszcza w naszej strefie klimatycznej, szybko przybierające na wadze, żyjące w mieście i karmione piersią muszą przyjmować witaminę D dla niemowląt w postaci kropli doustnych. Zobacz produkt Vibovit – witamina D dla niemowląt.

Cały zestaw na zdrowie

Wybierając witaminy dla dziecka warto zaopatrzyć się w takie, które oprócz witaminy D dostarczą także inne niezbędne dla prawidłowego rozwoju malucha: A, PP, witaminy z grupy B, czy C i E. Podając je dziecku codziennie i w zalecanej przez lekarza dawce możemy mieć pewność, że maluchowi niczego nie brakuje i że będzie on rozwijał się prawidłowo, a do tego będzie bardziej odporny na bakterie i wirusy, których nie da się uniknąć zwłaszcza w żłobku i przedszkolu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *