Z dzieckiem w samolocie

Podróż samolotem dla jednych jest fascynującą przygodą, u innych wywołuje przerażenie i panikę. Dzieci także reagują różnie, a ponieważ lot może trwać od kilkudziesięciu minut do wielu godzin, warto do niego przygotować także dzieci.

dziecko w samolocie

Uwaga rodzice, macie przywileje!

  • Przy kontroli bezpieczeństwa możecie korzystać z wejść dla klasy biznes.
  • Wasze dziecko zazwyczaj może mieć osobny bagaż podręczny – czyli Wy możecie mieć dwa.
  • Możecie mieć ze sobą wózek aż do wejścia do samolotu. Może być to nawet duży wózek z gondolą.
  • Macie możliwość wejścia do samolotu poza kolejnością.
  • Przed bardzo długim lotem warto dowiedzieć się, czy istnieje możliwość położenia dziecka w łóżeczku, które jest udostępniane przez linie lotnicze.

Co wziąć na pokład?

Podczas startowania i lądowania także u dzieci może pojawić się ból uszu lub nieprzyjemne zatykanie. Małe dziecko karmione piersią na ten czas warto po prostu przystawić do piersi, bo ssanie pomaga na wyrównanie ciśnienia w uszach i zmniejsza uciążliwości. Można też podać po prostu butelkę z wodą, herbatką czy mlekiem modyfikowanym. Dla starszych dzieci warto wziąć napoje, gumę do żucia czy lizaki i dać tuż przed startem i przed lądowaniem.

Niemowlę prawdopodobnie lot prześpi, ale przedszkolak zapewne będzie podekscytowany i będzie kręcił się na siedzeniu. Tym razem mu odpuśćmy – użyjmy komórki, tabletu, jeśli będzie się nudził, albo zagrajmy w gry. Podręczne gry w statki, warcaby i inne można kupić nawet na lotnisku, jeśli zapomnimy wziąć je z domu. Koniecznie weźmy też książeczki i ulubione maskotki do bagażu podręcznego. Poza tym przydadzą się przekąski – paluszki, chrupki, żelki i inne, które zajmą buzię i rączki.

Zdjęcia: pixabay.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *