Zanim spadnie śnieg

Najodpowiedniejszym ubraniem na zimę dla dziecka jest kombinezon albo ciepła kurtka i spodnie ocieplane, które zabezpieczą przed zimnem, wilgocią oraz wiatrem w drodze do szkoły, przedszkola czy podczas zabaw na śniegu. Podstawą jest jednak, by ubranie nie ograniczało ruchów dziecka, bo maluch może odmawiać zakładania go. Kupując kombinezon już teraz, możemy przebierać do woli i wybrać ten, który sprawdzi się najlepiej.

Kombinezon sprawdzi się na spacerach zimowych.

Kombinezon sprawdzi się na spacerach zimowych.

Zainwestuj w ciepły kombinezon

Zanim kupimy kombinezon dla dziecka, który kosztuje często nawet 300 zł, należy zwrócić uwagę na rodzaj zapięcia. Kombinezon powinien się bez problemów odpinać, posiadać podszyty materiałem zamek oraz z zewnątrz dodatkowo napy, które uniemożliwią podejście śniegu pod ząbki zamka i dodatkowo uchronią ubranie przed wilgocią. Materiał zewnętrzy musi być gruby – nie może przepuszczać wilgoci, poza tym musi być odporny na ścieranie. Dzieci, które zjeżdżają z górki na pupie, bardzo szybko mogą zniszczyć kiepskiej jakości ubranie. Na zakupy w celu kupienia kombinezonu warto wziąć ze sobą sweterek, w którym maluch często chodzi i przymierzać ubranie wierzchnie właśnie na sweterek. Dziecko powinno zrobić parę skłonów, pajacyków, pochodzić “w kucki”, aby sprawdzić czy ubranie nie krępuje ruchów. Cały strój może być nieco za duży, żeby starczył na dwa sezony. Konieczne są także ściągacze w rękawach oraz nogawkach. Przydadzą się także nogawki rozpinane od dołu, tak by łatwiej było zakładać śniegowce oraz odblaski. Zimą szybko zapada zmrok, a wieczorne zabawy na śniegu muszą być bezpieczne zwłaszcza gdy dziecko będzie spacerowało wzdłuż drogi.

Razem albo osobno

To czy kupimy kombinezon dwuczęściowy czy jednoczęściowy zależy od naszych osobistych upodobań. Jednoczęściowy nawet niedbale założony znakomicie ochroni całe ciało przed wiatrem i śniegiem, więc świetnie sprawdza się, gdy maluch sam ubiera się w szkole albo przedszkolu. Dwuczęściowy umożliwia ściągnięcie kurtki w samochodzie czy podczas zakupów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *