Bolesne ząbkowanie – jak pomóc maluchowi?

Gdy rodzi się dziecko nie ma jeszcze ząbków. Bezzębne uśmiechy są najpiękniejsze na świecie, a jednak każdy rodzic czeka na tę pierwszą perełkę. Jej zwiastunem są jednak dni pełne płaczu, cierpienia dziecka, bezsenności całej rodziny, a nawet dni z wysoką gorączką i problemów z brzuszkiem.

źródło: https://pixabay.com/static/uploads/photo/2015/03/29/09/04/baby-696980_640.jpgSposoby na gorączkę i ból

Oczywiście każde odstające od normy zachowanie dziecka, tym bardziej z gorączką powinno być konsultowane z pediatrą, jednak najczęściej to właśnie wyżynające się ząbki są przyczyną problemów z dzieckiem. Na szczęście są sposoby, by maluchowi skutecznie pomóc, gdy ząbkowanie jest bolesne. Jeśli maluch ma wysoką gorączkę i płacze nie bójmy się podać mu syropu przeciwgorączkowego, zwłaszcza na noc. Ibuprofen lub paracetamol (można używać zamiennie) dostępny jest już dla dzieci w wieku 3 miesięcy, ma formę smacznego, słodkiego syropu, który można podać załączoną do opakowania strzykawką. Syrop taki działa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, więc ukoi ból dziąseł. W dzień warto podawać dziecku zimne jabłuszko albo ugotowaną, chłodną marchewkę. Można także kupić w każdym sklepie z artykułami dla dzieci gryzaki, które wkłada się do lodówki i podaje kiedy dziecko ząbkuje. Dzięki temu koi spulchnione, bolesne dziąsła.

Więcej informacji jak rozpoznać, że dzięcko zaczęło ząbkować i jak im ulżyć znajdziesz na stronie zdrowystartwprzyszlosc.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *