Jak pozbyć się kaszlu u niemowląt?

Kaszel u niemowląt może pojawić się w różnych okolicznościach. Suchy, niezwykle uciążliwy jest zwiastunem infekcji, mokry świadczy o tym, że oskrzela próbują się oczyścić z zalegającej wydzieliny. Znany jest także kaszel alergiczny, który wymaga konsultacji z alergologiem. Niemowlęta, niezależnie od powodu kaszlu, bardzo się z nim męczą i wymagają pomocy.

Inhalator pomaga przy leczeniu kaszlu

Inhalator pomaga przy leczeniu kaszlu

Pomoc w leczeniu kaszlu

Niemowlęta często nie mogą i nie chcą przyjmować leków, a kaszel u niemowląt jest wyjątkowo dokuczliwy. Wszelkie syropy muszą być odpowiednio dobrane do ich wieku, a i one czasami nie smakują i maluch nie chce ich połknąć. W takich przypadkach warto zdecydować się na zakup inhalatora. To urządzenie dostępne jest w aptekach i sklepach medycznych, a gdy dokupimy różnej wielkości maseczki mogą z niego korzystać wszyscy członkowie rodziny.

Zalety stosowania inhalatora

Inhalator pozwala na nawilżenie dróg oddechowych dziecka za pomocą soli fizjologicznych, co łagodzi katar, odtyka zatkany nosek, wspomaga oddychanie, zmniejsza reakcję alergiczną. Może być także sposobem na podanie leków na kaszel. Dzięki delikatnej chmurce lek szybciej dociera do oskrzeli i płuc, a więc szybciej i skuteczniej działa. Dla wielu dzieci inhalacja to też forma zabawy, zwłaszcza gdy inhalator ma ciekawy kształt, a maseczka jest w ulubionym kolorze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *