Syrop i inne sposoby na przeziębienie dzieci

Przeziębienie, chociaż zwykle niegroźne, nie jest przyjemne dla nikogo. Gdy z noska leci katar albo w ogóle nie można oddychać, gdy gorączka, ból mięśni, kaszel i drapanie w gardle dopada dziecko, ono dolegliwości odbiera z podwójną mocą. Nie może się bawić, jeść i spać. Jak można ulżyć dziecku, które jest chore?

syrop na przeziębienie dzieci - mała chora dziewczynka śpi wtulona w ukochanego misia

Sposoby na objawy przeziębienia

Pierwszym o co trzeba zadbać, jest obniżenie gorączki, jeśli przekracza ona 38 stopni. Gorączka świadczy o tym, że organizm walczy z chorobą, ale zbyt wysoka może wycieńczać, a nawet doprowadzić do poważnych uszkodzeń organów wewnętrznych. Dziecku warto podać syrop przeciwgorączkowy, ułożyć na głowie chłodny okład, albo wykąpać je w temperaturze o 2 stopnie niższej, niż temperatura ciała.

Zatkany nos uniemożliwia oddychanie, a spływająca wydzielina podrażnia gardło i przyczynia się do kaszlu. Dlatego katar należy odciągać aspiratorem, nos można zakraplać wodą morską czy delikatnymi kroplami obkurczającymi śluzówkę. Można także brzuszek posmarować maścią z mentolem i eukaliptusem, zwróćmy jednak uwagę na to, czy jest ona przeznaczona dla małych dzieci. Dobrze też działają inhalacje solą fizjologiczną oraz nawilżanie powietrza w pokoju.

Zdrowie w syropie

W szybszym dojściu do siebie pomoże dziecku także syrop na przeziębienie dla dzieci. Ma tak dobrane i naturalne składniki, że jest bezpieczny nawet dla najmłodszych. Wspomaga system odpornościowy dziecka, przyspiesza leczenie, ale także zapobiega kolejnym zachorowaniom (sprawdź).

Chociaż to bardzo trudne, warto dziecko przeziębione zmotywować do wygrzania się w łóżku. Warto też podać napar z lipy z dodatkiem miodu, herbatę z cytryną lub sokiem z malin oraz tradycyjny rosół. To środki, które rozgrzewają organizm, poprawiają ogólne samopoczucie, a ono też jest ważne w chorobie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *