Wybierz najbezpieczniejszy fotelik do samochodu

Każdy rodzic chce, by dziecko w każdym momencie było bezpieczne, a podróż samochodem to codzienna sytuacja, w której o malucha trzeba zadbać wyjątkowo. Wożenie dziecka w foteliku jest obowiązkiem każdego rodzica, jednak foteliki też są różne i nie wszystkie chronią tak dobrze, jak te z systemem Isofix.

Fotelik z Isofixem zapewnia większe bezpieczeństwo

Fotelik z Isofixem zapewnia większe bezpieczeństwo

Co to jest Isofix?

International Organisation for Standarisation – ISO Fixture od wielu lat zdobywa popularność, dzięki temu, że jest uważany za bezpieczniejszy niż tradycyjne montowanie fotelików za pomocą pasów. Isofix to dwa uchwyty, które znajdują się między oparciem a siedzeniem fotela samochodowego. Do nich mocuje się na stałe fotelik w samochodzie, a to eliminuje błędy podczas montowania siedziska dla dziecka oraz gwarantuje sztywne jego zamocowanie. Ma to znaczenie podczas zderzenia samochodu, także gdy dochodzi do uderzenia bocznego – fotelik zawsze pozostanie na swoim miejscu, nie ześlizgnie się z siedzenia, jest lepiej zamocowany niż samymi pasami. Fotelika nie sposób zainstalować nieprawidłowo, jak to ma miejsce w przypadku zwykłych fotelików z mocowaniem na pasy – błędy ludzkie są w tym przypadku eliminowane przez nowoczesną technologię.

Trzeba szukać nowoczesnego auta

Fotelik z Isofixem można jednak wpiąć tylko do auta, który system ten posiada. Starsze auta mają więc takie ograniczenia, że nie zawsze systemem tym dysponują. Wybierając auto rodzinne, którym będziemy wozić dziecko, szukać należy takiego, który system Isofix fabrycznie posiada, a dopiero potem zacząć poszukiwania fotelika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *