Zalety zabaw w piasku

Przebywanie na podwórku, to dla dzieci ważny element w rozwoju. Biegają, ćwiczą, oddychają świeżym powietrzem, poznają inne dzieci, z którymi uczą się współpracować, nawet jeśli jest to współpraca podczas budowania zamków z piasku.

Zabawy na piasku rozwijają wszystkie zmysły

Zabawy na piasku rozwijają wszystkie zmysły

Rozwijanie zmysłów, kreatywność

Idealnym miejscem do zabawy, zarówno dla maluchów, jak i dzieci starszych jest piaskownica. Zabawa w piasku ma dużo zalet, z których dorośli często nie zdają sobie sprawy. Oprócz nawiązywania kontaktów społecznych w piasku dziecko staje się kreatywne. Piasek suchy jest idealny do rysowania, grabienia, przesypywania. Mokrym dzieci lepią babki, zamki, dlatego rozwija wyobraźnię przestrzenną. Przesypując, modelując maluchy ćwiczą swoje paluszki, pracują nad koordynacją wzrokowo-ruchową, nad zręcznością i precyzją. A z kolei czynności manualne stymulują pracę mózgu, przyczyniają się do powstawania nowych połączeń między neuronami. Dziecko, które dużo czasu spędza w piaskownicy ma później mniej problemów z nauką.

Każdy może mieć własną piaskownicę

Piaskownica dla dzieci jest idealnym zakupem nawet dla niemowlaka, które już siedzi. Oczywiście, biorąc pod uwagę to, że maluch wszystko wkłada do buzi, trzeba zadbać o to, aby piasek w piaskownicy pochodził z odpowiedniego źródła (piasek można kupić na worki w marketach budowlanych) i był często (przynajmniej dwa razy do roku) wymieniany. Kupując piaskownicę możemy wybierać pomiędzy drewnianymi i plastikowymi modelami, większymi, mieszczącymi kilkoro dzieci, jak i małymi, dla jednego dziecka czy rodzeństwa. Drewniane można pozostawić na cały rok na zewnątrz, plastikowe można schować na zimę, część, dzięki pokrywie, można chronić przed obcymi zwierzętami. Jednak nawet w takich piasek należy wymieniać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *