Dwulatek pełen zdrowia i energii

Mleko modyfikowane to najlepsze pożywienie dla niemowlaka czy dziecka niekarmionego piersią. Jego skład jest zbliżony do składu mleka mamy, ma witaminy i minerały, które zapewniają mu odpowiedni rozwój oraz zabezpieczają dzieci przed chorobami wirusowymi i bakteryjnymi. Mleko jest też smaczne i łatwe w przygotowaniu.

milk-642734_64020Mleko dla pełnego energii dwulatka

Dziecko powinno pić mleko modyfikowane do ukończenia 3 roku życia. Należy je jednak odpowiednio dobierać do aktualnego wieku dziecka, bo jego skład jest dostosowany do etapu rozwoju. Gdy maluch ma dwa lata rośnie najbardziej intensywnie, a niedobory minerałów czy witamin mogą się skończyć poważnymi problemami ze zdrowiem. Mleko zapewnia duże ilości wapnia, które mają ogromne znaczenie dla wzrostu i twardości kości oraz zębów – bez niego maluch może być narażony na złamania nawet podczas zwykłego upadku. Posiada też w składzie witaminę D, która także działa na kości, ale także stymuluje rozwój mózgu, a nawet poprawia samopoczucie. Tymczasem pod naszą szerokością geograficzną większość osób i małych, i dużych cierpi na jej niedobory. Dla żywiołowego dwulatka ważna jest także ilość żelaza w mleku, bo to żelazo działa na funkcje poznawcze u dzieci, witamina C, która wspomaga system odpornościowy i B1 zapewniająca prawidłowy metabolizm węglowodanów.

Kubek mleka każdego dnia

Jakie wybrać mleko dwa dwulatka? Takie z oznaczeniem “Junior od 2 roku życia“. Najlepiej takie, które produkowane jest od wielu lat przez renomowaną firmę. Do tego jest sycące, zmniejsza pragnienie, można je przygotować w domu i w podróży. Dwulatek dobrze sobie radzi z piciem ze zwykłego kubeczka. Na spacer czy do samochodu można zapakować kubek niekapek albo bidon, a gdy dziecko dopadnie głód wymieszać mleko z ciepłą wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *