Mleko dla dzieci

Dieta niemowląt i dzieci do 3 roku życia powinna być bogata w mleko. Zawiera ono niezbędne do życia i rozwoju dziecka witaminy, pierwiastki oraz bakterie, które uodparniają organizm na różne choroby. Jeśli mama nie karmi piersią musi podawać mleko modyfikowane, a nie krowie, dostępne w każdym sklepie.

Mleko modyfikowane może zastąpić to naturalne

Mleko modyfikowane może zastąpić to naturalne

Czym jest mleko modyfikowane?

Odpowiednim mlekiem dla niemowląt i dzieci jest mleko modyfikowane, które jest mlekiem krowim, ale odpowiednio przetworzonym, tak by jak najbardziej przypominało naturalne mleko mamy. Ma mniej białka, sodu, potasu oraz chloru a więcej tłuszczów nienasyconych niż nieprzetworzone krowie mleko. Mleko dla dzieci wzbogacone też jest o witaminę A, D, C, E, karnitynę, żelazo, jod oraz prebiotyki. W sklepach i aptekach można kupić mleko początkowe dla niemowląt do około 4 miesiąca życia, następne, dla dzieci do 1 roku życia oraz mleko junior dla dzieci do 3 roku życia. Każde z nich ma skład dostosowany do etapu rozwoju dziecka.

Mleko do zadań specjalnych

mleko dla dzieci

mleko dla dzieci powyżej 1. roku życia – Nestle Junior

Powody, dla których mamy sięgają po mleko modyfikowane mogą być różne. Producenci oferują mleko, które odżywia dzieci z niską masą urodzeniową, pomoże tym, które bardzo często ulewają lub mają skłonność do zaparć i kolek. Po mleko modyfikowane sięgają także mamy, których dzieci mają skłonności do alergii albo nie tolerują glutenu czy laktozy. Zanim podamy dziecku mleko modyfikowane, mamy powinny skonsultować się z lekarzem pediatrą. Samo przygotowanie mieszanki jest niezwykle proste, a proporcje proszku, który dodać trzeba do przegotowanej wody podane są na opakowaniu mieszanki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *