Pierwsze posiłki dla niemowlaka

Przygoda dziecka z pierwszymi daniami w postaci obiadków i deserków to często początek przespanych nocy, ale także sporo dodatkowej pracy. O ile w sklepach dostać można bardzo dobre i poręczne słoiczki z gotowymi daniami, o tyle samo karmienie zajmuje dużo czasu. Także sprzątanie po jedzeniu, pranie ubranek, szorowanie krzesełka do karmienia to dla wielu zapracowanych mam spore wyzwanie.

Pierwsze posiłki dziecka to sporo sprzątania dla rodziców...

Pierwsze posiłki dziecka to sporo sprzątania dla rodziców…

Jak usunąć plamy?

Najbardziej brudząca jest marchewka. Wydaje się niepozorna, a jednak wszelkie marchewkowe zupki i przeciery zostawiają na ubraniach spore plamy, trudne do zmycia. Sposoby na usunięcie plam z marchewki mogą być różne – namoczenie ciuszków w wodzie z mydlinami i wypranie, natarcie odplamiaczem, ale także nasmarowanie oliwą, która rozpuszcza witaminę A i wypiera się np. pod wpływem płynu do mycia naczyń. Dobrym sposobem na pozostałości po plamach marchewkowych na białych ubrankach jest wywieszenie ich na słońcu. Uwaga też na banany – plamią na ciemno i plamy są bardzo trudne do usunięcia.

Jak chronić dziecko przed zabrudzeniami

Gdy podajemy pierwsze posiłki dla niemowlaka (kliknij), nawet smaczne częściej lądują na ubraniu dziecka niż w jego buzi. Aby nie niszczyć ubranek, należy oczywiście stosować wszelkie śliniaczki i ściereczki, a latem można nawet sadzać dziecko w samej pieluszce. Fotelik do karmienia najlepiej wybrać plastikowy lub ze zmywalną ceratką, którą można dokładnie wymyć. Nie czekajmy też ze sprzątaniem resztek jedzenia. Gdy zaschną, będą jeszcze trudniejsze do usunięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *