Skład mleka modyfikowanego

Małe dziecko aż do trzeciego roku życia powinno codziennie pić mleko. Co więcej, maluch przez pierwsze kilka miesięcy odżywia się tylko i wyłącznie mlekiem, więc to ono dostarcza wszystkich niezbędnych składników odżywczych.

Maluch przez pierwsze miesiące życia odżywia się mlekiem

Maluch przez pierwsze miesiące życia odżywia się mlekiem

Skąd się bierze mleko w puszce?

Nie może być to jednak mleko krowie albo kupowane w markecie, ani świeże, pasteryzowane czy UHT. Dziecko odżywia się mlekiem swojej mamy, albo mlekiem modyfikowanym lub zarówno jednym, jak i drugim, gdy mama wraca do pracy lub jest chora. Mleko modyfikowane musi być odpowiednio przygotowane. Mleko modyfikowane to także mleko krowie, ale specjalnie przygotowane, by miało witaminy A, D, C i E, składniki mineralne, takie jak cynk, żelazo, wapń, ale jednocześnie było łatwo przyswajalne i bardzo odżywcze. Musi także, podobnie jak mleko z piersi, uodparniać na choroby wirusowe i bakteryjne oraz posiadać prebiotyki, które dobrze wpływają na układ pokarmowy i trawienny. Skład mleka modyfikowane ma znaczenie także w przypadku karmienia dzieci, które mają jakieś problemy ze zdrowiem. Maluchy z alergią nie mogą przyjmować mleka z laktozą oraz białkiem mleka krowiego, te z kolkami muszą przyjmować posiłki nie obciążające brzuszka, a z refluksem piją mleko zagęszczone, które ogranicza ulewanie.

Mleko warunkiem dobrego rozwoju dziecka

Dzięki temu, że skład mleka modyfikowanego jest tak bliski temu naturalnemu, żadna mama, która nie mogła karmić pierwszą nie musi się obawiać o zdrowie swojego malucha. Karmiąc mlekiem modyfikowanym pozwoli dziecku na właściwy rozwój i właściwą odporność organizmu, prawidłowy wzrok, wzrost i energię. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, sprawdź informacje pod poniższym adresem: http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/mleko-nan/ochronne-dzialanie-immunoskladnikow

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *