Wybierz odpowiednie mleko dla dziecka

Karmienie, przewijanie, kąpanie, usypianie – to podstawowe czynności, jakie trzeba wykonać przy pielęgnacji niemowlaka. Dla wielu początkujących rodziców to i tak spore wyzwanie. Wybór pieluszek, kosmetyków, a tym bardziej mleka dla dziecka wymaga olbrzymiej wiedzy i poznania potrzeb maluchów.

Karmić butelką może każdy, piersią tylko mama

Karmić butelką może każdy, piersią tylko mama

Mleko jako źródło zdrowia

Najważniejsze jest jednak to, czym karmimy dziecko. “Jesteś tym, co jesz” ma tutaj absolutnie znaczenie, bo skład mleka ( kliknij ) bezpośrednio przekłada się na zdrowie i samopoczucie dziecka. Musi być łatwo strawne, ale sycące, smaczne, ale także pełne witamin i składników mineralnych. Wybierając więc mieszankę dla dziecka, także wtedy, gdy maluch jest także karmiony piersią oraz chętnie zjada zupki czy musy owocowe, potrzebuje cynku, żelaza, witaminy A i C. Dlaczego czytając etykietę na opakowaniu mleka musimy szukać tych właśnie składników? Cynk to pierwiastek, który wspomaga organizm dziecka przed atakującymi bakteriami i wirusami, czyli sprawia, że dziecko rzadziej choruje, a w chorobie łatwiej dochodzi do siebie. Równie pomocna jest witamina A, która dodatkowo wpływa na wzrok malucha, oraz żelazo. Żelazo ma także wpływ na produkcję hemoglobiny, która z kolei we krwi transportuje tlen. Aby dziecko dobrze wchłaniało żelazo potrzebuje witaminy C. I ta również wspomaga system odpornościowy dziecka.

Dobroczynne bakterie

Aby brzuszek dziecka nie miał problemów z trawieniem mleka modyfikowanego w składzie mleka powinny być także dobroczynne bakterie, które wspomagają działanie jelit oraz funkcje obronne organizmu. Trzeba jednak pamiętać, by przygotowując taką mieszankę nie używać gorącej wody, która niszczy korzystne szczepy bakterii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *