Z butelką mleka na spacerze

Gdy karmisz piersią, długie spacery z dzieckiem nie wymagają pakowania torby z butelkami, wodą, proszkiem. W nocy także wystarczy przystawić dziecko do piersi i można iść zaraz spać. Jednak karmienie mlekiem modyfikowanym, chociaż na początku wymaga więcej uwagi i zorganizowania, także można sobie ułatwić i sprawić, że przyrządzenie mleka na ławce w parku nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Odpowiednie akcesoria ułatwią karmienie dziecka butelką.

Odpowiednie akcesoria ułatwią karmienie dziecka butelką.

Kup odpowiednie akcesoria

Najpierw trzeba zaopatrzyć się w odpowiednią ilość butelek, zwłaszcza gdy nie lubimy zmywać. Maluch będzie jadł co 3-4h, więc butelek najlepiej mieć 3-4, wtedy jest szansa, że zawsze jakaś będzie czysta i gotowa do zalania wodą. Gdy wychodzimy z dzieckiem na spacer nie róbmy mleka już w domu. Mleko modyfikowane ( tutaj ) można bowiem podać najpóźniej dwie godziny po jego przygotowaniu. Jeśli dziecko obudzi się po 3h, gotowa mieszanka będzie musiała zostać wylana. Dlatego ciepłą wodę (max. 40 stopni Celsjusza) wlać do butelki zakręconej szczelnie i włożyć do pokrowca, który utrzyma temperaturę przez najbliższe 2 godziny. Inną opcją jest także kupienie termosu, ale przelewanie wody w parku jest bardziej uciążliwe. Oczywiście nie trzeba ze sobą zabierać całej puszki mleka modyfikowanego. Wystarczy kupić pojemnik do mleka. Na rynku znajdziemy zarówno pojemniki na jedną, odmierzoną porcję lub z podziałką na trzy porcje proszku. Pojemnik taki zapewnia świeżość mleka, sterylność i wygodę w przesypywaniu do butelki.

Wstawanie w nocy i podgrzewanie mleka to także nie jest dobry pomysł, zwłaszcza, gdy wstać trzeba dwa lub trzy razy. Dlatego warto kupić dobrej jakości termos, który utrzyma temperaturę nawet przez całą noc. Gdy dziecko zbudzi się głodne wystarczy nalać wody do butelki i wsypać mleko, zamieszać.

Podstawy higieny

Należy pamiętać zawsze o higienie, czyli stosować butelki i smoczki dokładnie wymyte (przed myciem smoczki należy zdjąć z zakrętki butelki), wysterylizowane. Przed przystąpieniem do mieszania mleka należy umyć ręce lub wetrzeć w nie żel antybakteryjny. Karmiąc podczas spaceru wybierzmy miejsce ustronne, w którym dziecka wyciągniętego z wózka nic nie przewieje i w którym można wygodnie usiąść, bo karmienie maluszka trwa nawet kilka minut. Kupujmy gadżety lekkie i poręczne, tak by nie obciążały torby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *