Matplaneta

matplaneta

Źródło: Pinterest

Ze wszystkich znaków na niebie i ziemi wynika, że polskie dzieci mają kłopoty z matematyką. Nie brakuje opinii, że umiejętności matematyczne skutecznie przytępia… szkoła. Przedszkolaki nie mają oporu przed trenowaniem umiejętności logicznego, matematycznego myślenia, potem jeszcze w nauczaniu zintegrowanym (I-III) jest całkiem, całkiem, a im dalej w las szkolnej edukacji – tym gorzej.

Dla dzieci i rodziców chcących zawczasu powstrzymać proces matematycznego zniechęcenia powstała Matplaneta – inicjatywa rodziców, którzy chcą pokazać młodym ludziom w wieku od 4 do 14 lat, że matematyka jest fascynująca, a jej nauczanie może daleko odbiegać od szkolnych standardów sprowadzających się do trenowania dzieci w kierunku rozwiązywania testów, a nie samodzielnego poszukiwania, analizowania i rozwiązywania problemów. Starszym dzieciom Matplaneta oferuje także naukę programowania komputerów. Nasi przyszli informatycy już teraz stać się mogą ekspertami w zakresie systemów operacyjnych, podstawowych języków programowania (Basic, C++, Java), nauczyć się tworzyć i publikować strony internetowe z poziomu kodu, pisać aplikacje na komputery i urządzenia przenośne.

Jeśli macie ochotę wybrać się na Matplanetę, szukajcie informacji o przedsięwzięciu w Intetrnecie. Zajęcia odbywają się w Warszawie i Krakowie, ale desant matematycznych pasjonatów może wylądować także w waszym mieście. Możecie zapisać wasze dzieci na zajęcia dodatkowe w wymienionych miastach albo sami – na zasadzie franczyzy – założyc kolejną Matplanetę. Od czego zaczynacie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *