Hemoroidy w ciąży – popularny problem

Hemoroidy to kolejny problem, z którym stykają się często kobiety w ciąży. Przy rozstępach, zgadze, puchnących stopach, jest chyba najbardziej uciążliwy oraz wstydliwy. Wiele ciężarnych nie mówi o nim nawet lekarzowi. Tymczasem odpowiednio dobrany lek może złagodzić objawy i oddalić widmo operacji hemoroidów w przyszłości.

ruskorex maść na hemoroidy w ciąży

Skąd biorą się hemoroidy

Przyczyną powstawania hemoroidów w ciąży są przede wszystkim częste zaparcia. Zaparcia w ciąży związane są ze spowolnieniem trybu życia ciężarnej, ale także macicą, która uciska narządy wewnętrzne i utrudnia regularne wypróżnianie. Poza tym wiele pań zmienia w ciąży swoją dietę, nie zawsze na łatwostrawną, bo “zachcianki” ciążowe bywają bardzo niezdrowe… Objawy pojawienia się hemoroidów są bardzo charakterystyczne – pojawia się swędzenie oraz ból podczas siedzenia w okolicy odbytu. Guzki są też wyczuwalne przy dotyku.

Sposoby na hemoroidy w ciąży

Pierwszym krokiem, by pozbyć się hemoroidów, jest regularne wypróżnianie. Długie przesiadywanie w łazience powoduje silny nacisk na rozszerzone żyły i zwiększa ryzyko pojawienia się kolejnych guzków. Trzeba więc zadbać o dietę bogatą w warzywa, owoce i dużą ilość płynów. Przydadzą się także naturalne leki zwiększające perystaltykę jelit – suszone śliwki czy siemię lniane oraz jogurty, kefiry, maślanki. Miejsca, które pieką oraz bolą należy przemywać zimną wodą oraz neutralnym, bezzapachowym mydłem. Dobre efekty przynosi też maść Ruskorex (sprawdź). Jest to środek, który wspomaga leczenie. Jednak jak w przypadku wszelkich leków, także w przypadku maści Ruskorex ciężarna powinna skonsultować jej stosowanie z lekarzem ginekologiem albo rodzinnym. Smarowanie maścią przynosi szybką ulgę. Leki na hemoroidy działają przeciwzapalnie, przeciwświądowo, zmniejszają obrzęk i uszczelniają naczynia krwionośne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *