Poporodowy powrót do formy

Wiele kobiet, które zostały matkami źle się czuje w swojej skórze. Nadwaga, która pozostała po ciąży, rozstępy, wiotkość mięśni, zwłaszcza na brzuchu, powiększone piersi, a do tego brak czasu i sił na zadbanie o swoje zdrowie to przyczyny, dla których nagle zakładają one głównie dresy, nawet gdy wychodzą z domu. Jak więc małymi kroczkami dojść do formy?

Mama może ćwiczyć razem z dzieckiem

Mama może ćwiczyć razem z dzieckiem

Zrzucanie zbędnych kilogramów

Oczywiście jest to trudne, zwłaszcza gdy dzieci jest więcej, maluch jest płaczliwy, a partner głównie przebywa w pracy, by zapewnić byt całej rodzinie. Może więc zająć wiele miesięcy dojście do takiej domowej organizacji, która pozwoli mamie na chwilę oddechu. Na początek wystarczą ćwiczenia w domu. Przykładów na to, jak gimnastykować się nawet w towarzystwie niemowlaka jest naprawdę wiele w Internecie czy prasie. W szkołach rodzenia czy klubach sportowych organizowane są też zajęcia dla mam z małymi dziećmi. Nie dość, że to świetna okazja do wyjścia z domu i ćwiczeń, to jeszcze możliwość poznania innych mam z okolicy. A nie ma nic przyjemniejszego jak wspólne spacery z mamą, która ma takie same problemy i dziecko z zbliżonym wieku do naszego potomka. Oprócz ćwiczeń warto stosować lekką dietę, gotować na 2-3 dni do przodu, albo skupić się na przyrządzaniu szybkich sałatek.

Wymiana zawartości szafy

Mimo ćwiczeń i diety często zmienia się jednak wygląd ciała, proporcje, a także inne są wymagania mamy biegającej za dzieckiem po placu zabaw. Dlatego warto też przejść się na zakupy i zobaczyć co oferują butiki. W centrum handlowym można znaleźć punkty, które oferują bezpłatne porady stylistów (sprawdź). Specjalista dokładnie przyjrzy się sylwetce, zechce poznać nasze codzienne przyzwyczajenia i pomoże dobrać strój codzienny, jak i wyjściowy. Bezpłatne porady stylistów warto wziąć sobie do serca i robić zakupy zgodnie z ich zaleceniami, by nie kupić ubrań, które będą niekomfortowe albo okażą się źle dopasowane do naszej sylwetki.

Chociaż nie ma przymusu posiadania rozmiaru 36 po porodzie, to jednak dla wielu mam powrót do życia towarzyskiego i modne ubranie się zdecydowanie poprawiają nastrój.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *