Rozstępom w ciąży mówimy NIE!!!

W czasie ciąży ciało kobiety bardzo się zmienia. Czasami potrafi zmienić się nie do poznania. Prawdziwą zmorą większości kobiet są pojawiające się rozstępy. Poza właściwą dietą (bogatą w cynk, krzem, witaminę E) i solidną porcją aktywności fizycznej, tylko troskliwa i odpowiednia pielęgnacja jest w stanie im zapobiec i sprawić, że przyszła mama będzie wyglądać atrakcyjnie.

kobieta w ciąży

 

Podstawą w walce z rozstępami jest intensywne nawilżanie i ujędrnianie skóry zarówno brzucha, ud, jak i piersi. W tym celu należy wybierać specjalne olejki, balsamy, kremy i mleczka przeciw rozstępom. Ze wszystkich dostępnych na rynku, dobrze jest sięgać po te, które zostały stworzone z myślą o kobietach w ciąży. Tylko takie kosmetyki przyniosą zadowalające efekty, a przy okazji nie zaszkodzą maleństwu i nie podrażnią delikatnej skóry przyszłej mamy. Wszystkie kremy i mleczka warto stosować już od pierwszych dni ciąży. Niezwykle ważną kwestią jest systematyczność ich używania. Należy robić to minimum dwa razy dziennie zarówno rano, jak i wieczorem.

Niekiedy same kosmetyki to za mało, aby pokonać defekty skóry. Bardzo często efektywnym rozwiązaniem jest masaż. Warto masować całe ciało, a nie tylko partie podatne na powstanie rozstępów. Masaż należy wykonywać okrężnymi ruchami, zaczynając od dolnych partii ciała, a na górnych kończąc, używając do tego szorstkiej rękawicy lub specjalnego masażera. W walce z rozstępami pomocny jest również naprzemienny prysznic, a więc polewania ciała raz ciepłą, a raz zimną wodą. Od czasu do czasu należy także wybrać się do gabinetu kosmetycznego na mikrodermabrazję.

2 thoughts on “Rozstępom w ciąży mówimy NIE!!!

  • Z doświadczenia wiem, że walkę z rozstępami warto zacząć od pierwszych dni ciąży. Ja masowałam brzuch codziennie i regularnie wcierałam w niego oliwkę… efekt? ledwo widoczne zmiany na skórze 🙂

  • To prawda, jak się nie zacznie masowania brzucha i wcierania w niego odpowiednich kosmetyków już od samego początku ciąży, to potem nic to nie da. Jak tylko dowiecie się, że będziecie mieć dzidziusia, zaopatrzcie się w produkty przeciw rozstępom. Ja tak zrobiłam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *