Zdrowie dzięki Omega-3

Aby organizm ludzki prawidłowo funkcjonował, potrzebuje codziennej dawki składników odżywczych: węglowodanów, białka, tłuszczów, minerałów, witamin. Zrównoważona dieta, która w pełni zaspokoi potrzeby organizmu jest niezbędna, ale jednocześnie trudno dobrać jej składniki optymalnie, dlatego warto sięgnąć po odpowiednie suplementy diety.

serce

Zdrowe serce i wydajny układ krążenia są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Aby działał tak jak należy, trzeba sobie dostarczać właściwej dawki kwasów Omega-3. Kwasów Omega-3 ludzki organizm sam nie produkuje, a zawierają go tłuste morskie ryby, takie jak śledź, łosoś, tuńczyk czy halibut, dlatego warto wprowadzić do diety dania rybne przynajmniej dwa razy w tygodniu. Jedząc ryby zadbamy nie tylko o prawidłowe funkcjonowanie serca, ale o utrzymanie prawidłowego ciśnienia tętniczego oraz o właściwy poziom cholesterolu.

Wiele osób ma jednak ograniczony czas i nie przygotowuje samodzielnie posiłków albo po prostu nie przepada za rybami. Oni mogą dodatkowo sięgnąć po kapsułki, które dostarczą odpowiednią ilość kwasów. Znakomicie sprawdzają się produkty zawierające olej z kryla. Kryl podobny jest do krewetki i żyje w wodach Antarktyki. Zawiera naturalne kwasy Omega 3 w formie fosfolipidów, które są świetnie przyswajane przez ludzki organizm. Ponadto produkt z kryla nie posiada nieprzyjemnego rybiego zapachu i jest łatwy do połknięcia. Dzięki tym zaletom polecany jest osobom, które nie przepadają za rybami, ale chcą w szczególny sposób zadbać o swoje serce, czyli o zdrowie całego organizmu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *