Delikatne zasypianie

Wśród wielu bolączek rodziców małych dzieci pojawiają się między innymi kłopoty z niejadkami oraz problemy z usypianiem dziecka oraz jego snem. To jak dziecko śpi nie wpływa tylko na jego samopoczucie, ale na całą rodzinę. Maluch, który wieczorem długo dokazuje, w nocy przebudza się, płacze, chce pić albo przenosi się ze swojego łóżka do łóżka rodziców, rozbudza też rodzeństwo, zakłóca sen mamy i taty. Co więc robić, by zmniejszyć problem niespokojnego snu u dziecka?

Wyspany maluch będzie świetnie bawił się w dzień

Wyspany maluch będzie świetnie bawił się w dzień

Naturalne wyciszanie dziecka

Bardzo często nawet dorośli zauważają, że po ciężkim dniu, kiedy są skrajnie zmęczeni bardzo trudno jest im zasnąć. Układają się z boku na bok, a sen nie przychodzi. Podobnie dzieje się z dziećmi, które przecież w ciągu dnia chodzą do przedszkola, intensywnie bawią i uczą się, a wieczorem jeszcze dodatkowo idą z rodzicami na zakupy, czy spędzają czas przed telewizorem, wlepiając już i tak zmęczone oczy w kolorowe obrazy. Dlatego już od godzin popołudniowych warto zadbać o wyciszenie dziecka, o to, by raczej układało puzzle i rysowało niż skakało po łóżku. Lepiej także ograniczyć czas spędzony w centrum handlowym czy przed telewizorem, a skupić się na grach planszowych, wydłużyć nieco kąpiel, do której warto wlać parę kropli aromatycznego olejku, na przykład z lawendy.

Przed ułożeniem dziecka do snu trzeba też wywietrzyć pokój i zadbać o to, by temperatura w pomieszczeniu, w którym maluch śpi oscylowała w granicach 18-19 stopni.

Syrop na głębszy sen

W zasypianiu pomoże także syrop Tulleo (kliknij). Podaje się go na godzinę przed położeniem dziecka do spania. Tulleo działa, dzięki wyciągom z naturalnych składników, takich jak melisa, rumianek czy lipa, które wyciszają oraz z róży stulistnej, która wspiera proces zasypiania.

Pamiętając o zasadach postępowania z dzieckiem, dla którego ważna jest codzienna rutyna i wieczorny spokój, przyćmione światło, kołysanki czy czytanie bajek zwiększymy szanse na dobry sen całej rodzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *