Nowe mieszkanie dla młodej rodziny

Przyjście na świat dziecka to ogromna życiowa zmiana, która zaczyna się już od momentu ujrzenia na teście dwóch kresek. Zwłaszcza pary, które nie planowały dziecka, muszę przeorganizować się tak, by za kilka miesięcy mieć nie tylko wózek, fotelik i ubranka, ale też często nieco większy samochód, a nawet wygodniejsze mieszkanie.

Jakie mieszkanie będzie najlepsze dla młodej rodziny?

Jakie mieszkanie będzie najlepsze dla młodej rodziny?

Okolica osiedla, dostęp do edukacji

Łatwo zauważyć, że nowe mieszkania w Warszawie (jak tu:http://www.polnord.pl/inwestycje-w-sprzedazy/warszawa/srodmiescie-wilanow-bud-e#/////////20833//1/false/), Gdańsku, Krakowie i wszędzie tam, gdzie są oddawane do użytku kupują najczęściej młode pary, które planują, spodziewają się dziecka, albo mają już dziecko i chcą żyć wygodniej. Mają oni też określone potrzeby, na które pary bez dzieci czy single nie zwracają tak dużej uwagi. Dla nich ważna jest okolica osiedla – czy w pobliżu bloku znajduje się park z placem zabaw, renomowana przychodnia z odpowiednią ilością pediatrów i lekarzy rodzinnych, przedszkole samorządowe lub prywatne, szkoła podstawowa. Trochę mniej ważne jest położenie względem centrum miasta czy uczelni. Ważniejsze stają się: zielone otoczenie, czyste powietrze i wysokiej jakości usługi, po które nie trzeba daleko jeździć czy stać w długiej kolejce.

Sypialnia dla każdego członka rodziny

Na co jeszcze zwracają uwagę pary oglądające nowe mieszkania? Na przykładzie Warszawy można zauważyć, że liczy się także miejsce parkingowe, najlepiej takie, do którego zjeżdża się windą. Winda musi być przestronna i niezawodna, tak by nie trzeba było po schodach wciągać wózka. Ewentualnie w bloku na parterze musi znajdować się zamykane pomieszczenie gospodarcze przygotowane na pozostawianie w nim wózków. Przy samym wyborze mieszkania liczy się także nie tyle przestronność, co układ pokojów. Wygodne mieszkanie, w którym są nawet niewielkie ale osobne sypialnie to marzenie rodziców, którzy chcą zapewnić każdemu z dzieci osobny kąt, a sobie sypialnię, czy pokoik do pracy, w którym można też odpocząć i poczytać książki. Swoboda i wygoda każdego z domowników jest bowiem bardzo ważna dla dobrego samopoczucia i funkcjonowania całej rodziny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *