Sprzątamy dziecięce zabawki

Za nami święta Bożego Narodzenia, a to oznacza, że znowu mamy ten sam, jak co roku problem – pokój dzieci zapełnił się zabawkami. Kolejne zestawy klocków, nowa Barbie bąbelkowa syrenka (tutaj), sukienka księżniczki czy książka z kucykami spadają już z półek. Jak zrobić z nimi porządek?

Uporządkowanie zabawek dzieci bywa syzyfową pracą

Uporządkowanie zabawek dzieci bywa syzyfową pracą

Co zamiast szafy?

Oczywiście można zabudować pokój dzieci szafami, półkami, pawlaczami, jednak często tańsze i prostsze rozwiązania są równie skuteczne, a bardziej efektowne i tańsze. Na przykład materiałowe kosze i pojemniki. Dostępne są w różnych rozmiarach, kolorach, rodzajach materiałów, dlatego dobierzemy je idealnie pod kolory już panujące w pokoju. Są lekkie, wytrzymałe, a gdy nie są potrzebne można je wyprać, zwinąć i schować do szuflady.

Bardziej eleganckim sposobem są kosze wiklinowe. Również dostępne w wielu kolorach i wymiarach świetnie sprawdzi się w rustykalnym pokoiku. Z naturalnych produktów świetnie sprawdzają się także skrzynki drewniane, takie, jakich używa się do przewożenia owoców i warzyw. Pomalowane na różne kolory mogą spełniać różne role. Jeśli dorobimy w nich kółka mogą być jeżdżącymi pudłami, jeśli powiesimy kilka na ścianie będą zastępowały półki, na których postawić można maskotki, wspomnianą już Barbie bąbelkową syrenkę, czy kolekcję żołnierzyków lub ludzików.

Lekki plastik

Można też wybrać, lżejsze, tańsze i plastikowe pojemniki. Te dostępne są w każdym markecie, kolorowe, duże, małe, jak i nawiązujące wyglądem do wikliny. Warto kupować te z pokrywkami i kłaść jeden na drugim – zaoszczędzimy sporo miejsca.

Dziecku, które lubi się przemieszczać, na przykład z ciężkim pudłem klocków przychodzi do innego pokoju ucieszy się z pojemnika na kołkach. Również dla rodziców możliwość dowolnego przesunięcia dużej porcji zabawek będzie ułatwienie sprzątania.

Coraz popularniejsze stają się także worki i woreczki. Haczyki można zawiesić w dowolnym miejscu a na nich kolorowe, ściągane sznureczkiem worki, w których schować można mniejsze zabawki – kolekcje figurek, klocki, małe laleczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *