Przygody stada owieczek

Bajki dla dzieci coraz częściej cieszą także dorosłych. I nie tylko dlatego, że maluchy oglądając je są cicho i pozwalają na sprzątanie, kąpiel czy przygotowanie obiadu. Bajki bywają dowcipne, sympatyczne i wciągające fabułą także rodziców.

Na farmie rządzą owce

Na farmie rządzą owce

Na farmie dużo się dzieje

Historia o farmie uroczych owieczek to ponad setka siedmiominutowych odcinków. Plastelinowi bohaterowie dojrzałym odbiorcom kojarzą się zapewne z takimi postaciami jak Pat i Mat z czeskiej bajki “Sąsiedzi”. Tytułowym bohaterem jest baranek Shaun, bystry i sympatyczny, nieoficjalny przywódca stada owiec żyjących na farmie. Owiec pilnuje Bitzer, czyli pies pasterski pełniący rolę brygadzisty, farmer, który ciągle daje się nabrać zwierzętom i nie bardzo wie, co się dzieje na jego farmie. Jest także wielka, okrągła owca, w której wełnie mieszczą się przeróżne dziwadła i która je wszystko, co napotka na swojej drodze. Bajka jest pozbawiona dialogów, co sprawia, że mogą ją oglądać dzieci na całym świecie. Warto wiedzieć, że zanim powstał serial o baranku postać ta pojawiła się w długometrażowym filmie fabularnym “Wallace i Gromit: Golenie owiec”.

Baranek także na komputerze

Oprócz bajki baranek Shaun jest bohaterem gier komputerowych. Proste gierki on-line przeznaczone są dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Ćwiczą ich rączki, uczą obsługi komputera, spostrzegawczości i cierpliwości. Zarówno gry komputerowe, jak i serial animowany pozbawione są scen przemocy, nie wywołują agresji, nie mają drażniących i dokuczliwych dźwięków. Warto je wypróbować na swoich, czasami zbyt rozbrykanych dzieciach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *