Nauka przez zabawę w Centrum Nauki Kopernik

Od momentu otwarcia Centrum Nauki Kopernik przyciąga tłumy. Nic dziwnego, gdyż jest to jedyne w swoim rodzaju centrum nauki. Jego celem jest promowanie nauki poprzez nowoczesne, interaktywne rozwiązania.

dzieci w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie

 

Osoby, które odwiedzają Centrum Nauki Kopernik, mają całą masę możliwością przed sobą – mogą przeprowadzać doświadczenia z wielu dziedzin nauki, oglądać przygotowane filmy czy wybrać się do planetarium. Pierwszy moduł Centrum otwarto w listopadzie 2010 roku, udostępniając pięć galerii: Świat w ruchu, Człowiek i środowisko, Korzenie cywilizacji, Strefa Światła oraz Bzz!.

Od czerwca 2011 roku działa planetarium Niebo Kopernika, parę miesięcy później uruchomiona laboratoria z zakresu biologii, chemii, fizyki i robotyki. Centrum mieści się tuż nad Wisłą, jest otoczone rekreacyjnymi terenami ze ścieżkami rowerowymi. Przyciąga tłumy, udowadniając tym samym, że nauka cieszy się ogromnym zainteresowaniem – musi być jedynie zaprezentowana w sposób atrakcyjny i ciekawy, który zachęca do odkrywania świata na własną rękę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *