Monitoring do przedszkola

Monitoringowa kamera 360 stopni

Każdy rodzic wie, że nie ma nic ważniejszego niż dobro i bezpieczeństwo jego dzieci. Dlatego na każdym kroku stara się kontrolować jego otoczenie, aby mogło rosnąć i rozwijać się w zdrowiu.

Szczególnie trudny dla rodziców okres następuje, gdy ich pociecha idzie do przedszkola. Dla wielu rodzin, to pierwsze dłuższe etapy rozłąki, które przeżywają zarówno maluchy, jak i rodzice. Chcąc zachować kontrolę coraz częściej chcą obserwować dzieci przez internet. Stąd bierze się niezwykła popularność systemów monitoringu.

Monitoring daje poczucie bezpieczeństwa

Znane z mediów przypadki niewłaściwych zachowań przedszkolanek spowodowały, że rodzice są obecnie szczególnie wyczuleni na bezpieczeństwo dzieci. Wielu decyduje się na instalowanie kamer czy urządzeń nagrywających w ulubionych zabawkach dziecka, ale nie jest to rozwiązanie gwarantujące pełen profesjonalizm. Maluch może przecież porzucić zabawkę w miejscu, z którego nie będzie można rejestrować tego,
co dzieje się w całym pomieszczeniu. Władze nowoczesnych placówek przedszkolnych wiedzą, że istnieje silna potrzeba monitoringu  przez internet poczynań dzieci. Wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu decydują się na montaż systemów kamer, które pozwalają na stałą obserwację sal zabaw. Dzieje się tak oczywiście za pełną zgodą rodziców, która jest wymagana, aby system mógł działać w zgodzie z literą prawa.

Profesjonalny monitoring

Wiele przedszkoli w Warszawie posiada instalację do monitoringu, a kolejne placówki rozważają lub przeprowadzają takie wdrożenia. Decydując się na zbudowanie systemu monitoringu warto wybrać doświadczoną firmę, która zapewni profesjonalny montaż kamer, a także całego niezbędnego oprzyrządowania.

Infrastruktura dobrej jakości

banner monitoring wartel

Warto pamiętać, że system monitoringu, to nie tylko kamery, ale również cała infrastruktura sieciowa. Instalacja powinna umożliwiać bezproblemowe przesyłanie wideo przez internet nawet w przypadku, gdy będą z niego chcieli skorzystać na raz wszyscy rodzice. Biorąc pod uwagę, że placówki w poszczególnych dzielnicach Warszawy mogą mieć nawet kilkudziesięciu wychowanków, jest to zadanie mocno obciążające łącza i serwery. Profesjonalna instalacja powinna zapewnić rodzicom obraz wysokiej jakości i najlepiej w kolorze. Minimalnym oczekiwanym standardem wydaje się być 720p, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby zapewnić lepszą jakość obrazu i dźwięku. Do tego potrzebne są oczywiście odpowiednie kamery, a także szybkie łącze i odpowiedni serwer wideo.

Konfiguracja takiego systemu to poważne wyzwanie, które należy powierzyć profesjonalistom. Chodzi przecież o bezpieczeństwo dzieci, a na tym nie wolno oszczędzać.

Tekst napisany przy współpracy z firmą https://wartel.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *