Kąpiel noworodka, czyli co rodzic wiedzieć powinien

pinterest

pinterest

Kąpiel noworodka to temat, o którym z wypiekami na twarzy

potrafią dyskutować świeżo upieczeni rodzice. I mimo, że wydaje się czynnością bardzo skomplikowaną, to wcale taka nie jest. Gdy do kąpieli malucha przygotujecie się w odpowiedni sposób, wszystko pójdzie gładko i sprawnie.

Czy kąpać codziennie?

Na to pytanie od razu odpowiadam – nie. Małe dziecko, które jeszcze nie porusza się samodzielnie nie wymaga częstych kąpieli. Dwie lub trzy kąpiele w tygodniu w zupełności wystarczą. I tego można się trzymać.

Jaka jest idealna pora na kąpiel?

Kąpiel noworodka może odbywać się zarówno rano, jak i wieczorem. Większość rodziców wybiera opcję numer dwa, gdyż wprowadza ona maluszka w idealny nastrój ułatwiający późniejsze zasypianie. Poza tym, maluszkowi łatwiej się zasypia, gdy jest odświeżony i pachnący. Planując kąpiel

dziecka warto zadbać, by odbywała się stale o tej samej porze. Ważne, aby dziecko nie było wtedy ani zmęczone, ani głodne. Kąpiele o tej samej godzinie zapewnią dziecku bezpieczeństwo i poczucie stabilizacji.

Jakich kosmetyków używać do kąpieli dziecka?

NIVEA BABY - Płyn do kąpieli z oliwką (źródło: nivea.pl)

NIVEA BABY Płyn do kąpieli z oliwką (źródło: nivea.pl)

Idealnymi produktami do kąpieli noworodka są te delikatne (najlepiej bezzapachowe), które zostały dopasowane do potrzeb małego człowieka. Osobiście polecam wam produkty NIVEA, które są przyjazne dla bardzo delikatnej skóry noworodka, nie podrażniają, nie zawierają konserwantów, ani barwników. I tak np. płyn do kąpieli z oliwką cialis bruxelles NIVEA BABY PURE&SENSITIVE wyjątkowo delikatnie myje, a jednocześnie intensywnie nawilża, łagodzi i odżywia suchą i wrażliwą skórę. Pomaga także przywrócić równowagę lipidową skóry i wzmocnić jej barierę ochronną.

NIVEA BABY - Pielęgnujący płyn do kąpieli (źródło: nivea.pl)

NIVEA BABY Pielęgnujący płyn do kąpieli (źródło: nivea.pl)

Inny produkt marki NIVEA – Pielęgnujący płyn do kąpieli przeznaczony dla dzieci powyżej 1 miesiąca nie tylko myje, ale i pielęgnuje skórę maluszka, czyniąc ją gładką i miękką. Kosmetyk ten nie zawiera mydła, parabenów, ani barwników. Posiada przyjazne dla skóry pH.

Sprawdź wszystkie produkty NIVEA do kąpieli noworodka.

Jak powinna wyglądać sama kąpiel?

Tuż przed kąpielą dobrze jest przygotować sobie wszystkie niezbędne rzeczy, a więc myjkę, płyn do mycia, ręcznik, czystą pieluszkę i ubranko. Później nie będzie czasu na dobieranie potrzebnych rzeczy.

Nalewając wodę do wanienki trzeba sprawdzić, czy ma ona odpowiednią temperaturę, a więc ok. 37 stopni Celsjusza.

W pokoju lub łazience, a więc tam gdzie kąpiecie dziecko powinno być dostatecznie ciepło (ok. 22-24st.Celsjusza)

Pamiętajcie, aby maleństwo wkładać do wanienki powoli i bardzo ostrożnie, trzymając je pewnie i stabilnie. Jedną rękę należy umieścić pod pośladkami dziecka, drugą zaś pod plecami. Poszczególne części ciała

dziecka należy zanurzać w wodzie stopniowo, zaczynając od nóżek i pośladków, a na tułowiu i główce kończąc. Podczas kąpieli główka dziecka powinna cały czas spoczywać na naszym przedramieniu. Myjąc malucha największą uwagę należy zwrócić na okolice pachwiny, paszek i fałdek na szyi. Dużo zabrudzeń gromadzi się też za uszkami, więc również tam należy dokładnie umyć dziecko. Pupę maleństwa myjemy zawsze na samym końcu.

Włosy dziecka myjemy tym samym płynem, co resztę ciała. Specjalny szampon jest zbędnym wydatkiem. Należy pamiętać, aby przy spłukiwaniu piany z włosów, odchylić główkę dziecka do tyłu. Dzięki temu kosmetyk nie dostanie się do oczu maleństwa.

Kąpiel noworodka nie powinna trwać dłużej niż 5 minut.

Po wyjęciu dziecka z kąpieli, należy położyć je na ręczniku (najlepiej takim z kapturem), dokładnie http://www.cialispharmaciefr24.com/tadalafil-en-guadalajara-jalisco/ wytrzeć wszystkie fałdki skóry is there a generic for levitra i posmarować kremem lub maścią.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *