Jak dbać o nosek dziecka?

Niemowlę, a nawet 3 czy 4-letnie dziecko nie umie wydmuchać nosa. I to wbrew pozorom jest całkiem poważny problem, zwłaszcza gdy pojawia się katar alergiczny albo pod wpływem jakiejś infekcji. Wydzielina spływająca do gardła, oklejająca nos i zatykająca go utrudnia sen, zabawę oraz jedzenie.

afrin pure sea baby

O mały nosek trzeba dbać, bo katar utrudnia maluchowi spanie, jedzenie i zabawę

Zatkany nosek

Jak więc dbać o taki nosek? Na co dzień nie trzeba nic robić, ale gdy pojawia się wydzielina, należy dokładnie i kilka razy dziennie oczyszczać nos za pomocą gruszki lub aspiratora. Można też dziecko kłaść na brzuszku, by katar spływał na poduszkę, a nie do gardła. Czasami jednak wydzielina jest niezwykle gęsta. Wtedy dobrze jest użyć Afrin Pure Sea Baby (kliknij). To woda morska, która rozrzedzi wydzieli, ułatwi pozbycie się jej z nosa, nawilży śluzówkę i ułatwi oddychanie. Pamiętajmy, że spływający do gardła katar podrażnia je oraz może zaostrzyć infekcję.

Nawilżanie można też uzupełnić o nawilżacz powietrza lub powieszenie ręcznika wilgotnego na boku łóżeczka albo na kaloryferze w pobliżu miejsca, w którym dziecko śpi. Czasami bowiem katar pojawia się zimą, gdy powietrze w sypialni dziecka jest zbyt suche.

Woda morska także na alergię

Afrin Pure Sea Baby przydaje się także wtedy, gdy starsze dziecko cierpi z powodu alergii. Woda morska pomoże oczyścić nosek z zalegającego kurzu czy pyłków, który podrażnia nos i wywołuje katar. Warto mieć więc butelkę w zapasie także wiosną i latem, kiedy infekcje nie są tak częste, a z kolei katar alergiczny pojawia się u wielu dzieci.

Jak podawać taką wodę morską maluchowi? To wcale nie jest trudne. Woda zamknięta jest w hermetycznym opakowaniu, więc wystarczy odrobinę wkropić jej do nosa. Dziecko jednak najlepiej położyć się na boku w czasie tego zabiegu, żeby nie spłynęła do gardła, ale wypłynęła dziurką od noska. Niektóre maluchy na początku się tym denerwują, ale później się przyzwyczajają, a wyraźna ulga ułatwi przekonanie dziecka do jego stosowania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *