Puder chroni przed odparzeniami

Jedną z największych bolączek rodziców niemowląt są odparzenia i otarcia u dzieci. Wbrew obiegowej opinii nie pojawiają się one tylko na pupie, ale także pod paszkami, w fałdkach skóry na szyi. Poważne odparzenia są nie tylko dla dziecka bolesne, ale także niebezpieczne dla zdrowia.

child-316211_640Nieprzyjemne odparzenia

Nieleczone odparzenia mogą zamienić się w krwawiące lub ropiejące ranki. Ponadto ciągle podrażniane przez wilgoć, zwłaszcza tę utrzymującą się w pieluszce, nawet najlepszej jakości i niezwykle chłonnej, sprawiają dziecku ból. Skóra piecze, swędzi, każdy ruch boli. Nawet dla dorosłego takie przeżycie nie jest przyjemne, dlatego trzeba chronić skórę dziecka codziennie. Aby nie dopuścić do odparzeń skórnych maluch musi mieć zawsze sucho. I to nie tylko na pupie, ale także pod paszkami i w okolicy szyi czy za uszami. Tam często gromadzi się mleko, gdy maluch ulewa. Po codziennej kąpieli należy więc dziecko dokładnie osuszyć, a pupę obsypać pudrem dla niemowląt.

Puder dla dzieci, ale też dla dorosłych

Najlepszy puder dla niemowląt, który zabezpiecza skórę przed wilgocią musi być jednocześnie delikatny, pozbawiony dodatków konserwujących czy zapachowych. Dobrze, jeśli w składzie posiada cynk, który działa bakteriobójczo i przyspiesza gojenie się naskórka. Pudru nie należy używać w nadmiarze, ponieważ skóra ma dobrze oddychać, nie może być oblepiona warstwą talku. Puder dla niemowląt ma delikatny zapach, jest niezwykle lekki, a skóra po jego użyciu jest gładka i zawsze w dobrej kondycji. Co ciekawe, pudru dla dzieci także mogą używać dorośli, zwłaszcza latem, gdy łatwiej o odparzenia albo problemy z nieprzyjemnych zapachem stóp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *