Gdy niemowlę kaszle….

Najmniejsze dzieci, ze względu na niską odporność organizmu i niedojrzałość narządów wewnętrznych są najbardziej narażone na mniej lub bardziej poważne infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych. Gdy maluch ma katar, gorączkę, zaczyna pokasływać, rodzice muszą odwiedzić lekarza i rozpocząć leczenie.

Kaszel złagodzą inhalacje

Kaszel złagodzą inhalacje

Konsekwencje mokrego kaszlu

Sposobów leczenia kaszlu nie jest wiele, warto je jednak zastosować kompleksowo. Kaszel u niemowlaka, zwłaszcza ten mokry utrudnia sen całej rodzinie, zniechęca do jedzenia i zabawy, może przerodzić się w poważniejsze choroby, takie jak zapalenie oskrzeli czy płuc, a te często wymagają hospitalizacji.

Różne sposoby na wyleczenie infekcji

Jeśli dziecko ma mokry kaszel, to należy podjąć kilka kroków, by szybko wróciło do pełnego zdrowia. Usuwanie wydzieliny z nosa ograniczy spływanie jej po gardle, dzięki czemu nie będzie podrażniać gardła. Nawilżanie powietrza w mieszkaniu nawilża błony śluzowe, które są wtedy mniej podrażnione i szybciej się regenerują. Warto też zakupić w aptece lub sklepie medycznym inhalator. Nalewając do zbiorniczka sól fizjologiczną lub lek przepisany do lekarza i podając go w formie delikatnej chmurki bezpośrednio do noska i ust dziecka znacznie przyspieszamy przyswajanie leku i nawilżamy błony śluzowe. Informacje, jak przeprowadzić taką kurację we własnym domu znajdziemy tutaj: http://www.kaszeludzieci.pl/inhalacje-niemowlat.html.

Oklepywanie malucha, który leży na kolanach rodziców z główką skierowaną delikatnie ku dołowi ułatwia odkrztuszanie zalegającej wydzieliny. Zabieg taki należy przeprowadzać kilka razy dziennie. Nawet małemu dziecku można podawać syrop ułatwiający odkrztuszanie wydzieliny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *