Gdy niemowlę kaszle….

Najmniejsze dzieci, ze względu na niską odporność organizmu i niedojrzałość narządów wewnętrznych są najbardziej narażone na mniej lub bardziej poważne infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych. Gdy maluch ma katar, gorączkę, zaczyna pokasływać, rodzice muszą odwiedzić lekarza i rozpocząć leczenie.

Kaszel złagodzą inhalacje

Kaszel złagodzą inhalacje

Konsekwencje mokrego kaszlu

Sposobów leczenia kaszlu nie jest wiele, warto je jednak zastosować kompleksowo. Kaszel u niemowlaka, zwłaszcza ten mokry utrudnia sen całej rodzinie, zniechęca do jedzenia i zabawy, może przerodzić się w poważniejsze choroby, takie jak zapalenie oskrzeli czy płuc, a te często wymagają hospitalizacji.

Różne sposoby na wyleczenie infekcji

Jeśli dziecko ma mokry kaszel, to należy podjąć kilka kroków, by szybko wróciło do pełnego zdrowia. Usuwanie wydzieliny z nosa ograniczy spływanie jej po gardle, dzięki czemu nie będzie podrażniać gardła. Nawilżanie powietrza w mieszkaniu nawilża błony śluzowe, które są wtedy mniej podrażnione i szybciej się regenerują. Warto też zakupić w aptece lub sklepie medycznym inhalator. Nalewając do zbiorniczka sól fizjologiczną lub lek przepisany do lekarza i podając go w formie delikatnej chmurki bezpośrednio do noska i ust dziecka znacznie przyspieszamy przyswajanie leku i nawilżamy błony śluzowe. Informacje, jak przeprowadzić taką kurację we własnym domu znajdziemy tutaj: http://www.kaszeludzieci.pl/inhalacje-niemowlat.html.

Oklepywanie malucha, który leży na kolanach rodziców z główką skierowaną delikatnie ku dołowi ułatwia odkrztuszanie zalegającej wydzieliny. Zabieg taki należy przeprowadzać kilka razy dziennie. Nawet małemu dziecku można podawać syrop ułatwiający odkrztuszanie wydzieliny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *