Leczenie kaszlu u małych dzieci

Małe dzieci, ze względu na niską odporność organizmu, którą nabywa się z czasem i pod wpływem kontaktu z wirusami i bakteriami, bardzo często zapadają na choroby układu oddechowego. Zwykle zaczyna się od wodnistego kataru, gorączki, potem pojawia się kaszel, często utrudniający odpoczynek czy jedzenie. Nieleczony może doprowadzić do rozwoju poważnych chorób.

Walka z kaszlem potrwa krótko, jeśli podamy dziecku leki

Walka z kaszlem potrwa krótko, jeśli podamy dziecku leki

Kaszel suchy i kaszel mokry

W obowiązku każdego rodzica jest opieka i dbanie o zdrowie malucha. Dlatego każda mama i każdy tata szuka idealnego sposobu na kaszel u dzieci. Jeśli kaszel jest suchy, to należy nawilżać pomieszczenie, w którym maluch przebywa, upewnić się, że nie ma on podłoża alergologicznego i podawać leki hamujące odruch kaszlowy, zwłaszcza na noc. Czasami kaszel suchy zmienia się kaszel mokry, a ten może męczyć dziecko nawet kilkanaście dni. Nie pozwala spać, utrudnia oddychanie przez zalegającą w oskrzelach wydzielinę, może doprowadzić do zapalenia płuc.

Jak pomóc dziecku zwalczyć kaszel?

Kaszel mokry u dziecka wymaga kilku zabiegów, które ograniczą jego występowanie i przyspieszą powrót do zdrowia – to inhalowanie solą fizjologiczną lub lekiem zaleconym przez pediatrę, oklepywanie plecków dziecka, gdy leży ono na brzuszku, najlepiej lekko pochylone głową, podawanie syropu, który ułatwia odkrztuszanie, nawilżanie powietrza w pomieszczeniu, regularne usuwanie wydzieliny z nosa, podawanie syropu, który rozrzedza wydzielinę i ułatwia odkasływanie i przygotowywanie posiłków ubogich w nabiał.

Dużo informacji na temat leczenia kaszlu znajdziemy tutaj: http://www.kaszeludzieci.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *