Tylko gorzkie leki są skuteczne?

Syropy, tabletki, zastrzyki… dzieci nie lubią brać leków w żadnej formie, a zwykle często chorują i są one niezbędne. Zwłaszcza jesienią, gdy przeziębienie goni przeziębienie. Na szczęście nie każde lekarstwo na grypę musi być paskudne. Są takie, które można podać dziecku bez obaw, że maluch wypluje i zamknie buzię na jakiekolwiek inne lekarstwa.

groprinosin dla dzieci jest pyszny jak herbatka malinowa

Herbata z malinami smakuje wielu dzieciom, a poprawia samopoczucie w chorobie

Domowe sposoby na grypę

Rosół to ulubiona zupa wielu dzieci. Nie leczy co prawda grypy i przeziębienia, ale rozgrzewa od środka i poprawia samopoczucie. To także dobre źródło kalorii, a jeśli dziecko nie chce jeść, to ta dodatkowa dawka bardzo się przyda. Rosół przygotowujemy samodzielnie, nie z kostki, musi się długo gotować na mięsie, z dodatkiem marchewek, cebuli i selera, ale żeby podnieść jego atrakcyjność warto podać go z makaronem dla dzieci – ten znajdziemy w każdym markecie.

Mleko z miodem jest smaczne i słodkie. Darujmy dzieciom dodawanie do niego czosnku. Ważne jednak, by miód nie był wlewany do gorącego mleka, bo witaminy zawarte w nim giną w wysokich temperaturach. Jeśli dziecko nie przepada za mlekiem, dobra będzie ciepła herbata z sokiem z malin, z czarnego bzu, albo z cytryną i miodem. Do jedzenia można podać maluchowi… ciasteczka z imbirem – świetnie rozgrzewają od środka. Wiele dzieci uwielbia też syrop z cebuli. Jeśli cebulę drobno pokroimy i zasypiemy cukrem, po kilku godzinach zyskamy świetny środek na kaszel.

Lekarstwo o smaku malin

Producenci leków także wiedzą, jak ważny jest smak leków dla dzieci. Przykładowo Groprinosin dla dzieci, czyli lek antywirusowy i podnoszący odporność ma intensywny, malinowy smak, co sprawia, że bardziej kojarzy się ze słodyczami, niż lekarstwem (sprawdź). Nie każde skuteczne lekarstwo musi być przecież gorzkie, a tylko smaczne dziecko chętnie będzie przyjmować.

Maluchy lubią także ładne zapachy, dlatego gdy dziecko ma zatkany nosek, a przez to nie może spać, używajmy maści i kropelek o intensywnym, mentolowym aromacie. Przyjemna dla dziecka będzie też kąpiel z olejkiem z eukaliptusa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *