Jak podać dziecku pierwszą kaszkę?

Kaszki dla dzieci to produkty, które są bezpieczne, nie zawierają alergenów, zapewniają uczucie sytości i dostarczają duże ilości witamin takich jak A czy D oraz minerałów, choćby żelaza. Kaszkę można przygotować na mleku modyfikowanym, odciągniętym pokarmie albo na preparacie mlekozastępczym. Jak podać dziecku kaszkę, by do brzuszka malucha trafiło jej więcej niż na podłogę lub ubranko?

Kaszka dla dziecka jest smaczna i odżywcza

Kaszka dla dziecka jest smaczna i odżywcza

Co znajdziemy w sklepach?

W sklepie z produktami dla dzieci można kupić zarówno gotowe deserki złożone z zupki czy deserku z kaszką lub kaszki w formie proszku, do rozrobienia w mleku lub w wodzie. Pierwsze znakomicie przydają się na spacerach czy podczas podróży, kaszkę do rozrobienia warto mieć zawsze w domu. Wielu rodziców oddycha z ulgą, gdy maluch może, w wieku 6 miesięcy spożywać ją na kolację – dłużej sypia, bo później odczuwa głód.

Kaszka może mieć różną konsystencję. Na początku, dla dziecka przyzwyczajonego tylko do mleka, powinna być rzadka. Można ją wtedy podać butelką. W sklepie czy w aptece znajdziemy bez problemu smoczki przeznaczone do podawania kaszki. Ma większą dziurkę, dzięki czemu kaszka wypływa bez większych problemów. Nie warto jednak samodzielnie robić dziurek w normalnym smoczku, może się bowiem okazać, że kasza wypływa zbyt szybko, a maluch się krztusi. Podając w ten sposób kaszkę, uważajmy, by maluch nie leżał płasko, powinien siedzieć oparty w foteliku lub na rękach osoby karmiącej.

Przyjemne jedzenie

Starszemu dziecku kaszkę podaje się łyżeczką. Może być gęsta, z dodatkiem owoców lub przecieru warzywnego. Kupując miseczkę i sztućce sprawdźmy jednak, czy są one atestowane i przeznaczone do kontaktu z żywnością. Pozwólmy też maluchowi samodzielnie spróbować jedzenia. Jeśli ma problem z trzymaniem łyżeczki, niech zjada paluszkami. Takie jedzenie, nie dość, że smakuje, to także wpływa na rozwój malucha.

Zwróćmy uwagę na jakość

Kupujmy też zawsze produkty przeznaczone dla niemowląt, przebadane, z wyraźną i aktualną datą ważności, takie jak kaszki Nestle. Można wybierać zarówno wśród kaszek bez dodatków, do samodzielnego rozrobienia na mleku, lub z mlekiem, do przygotowania na wodzie. Kaszki Nestle dostępne są także w wersjach z różnymi owocami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *